16:35 12.10.2019

Парнас і Фруман намагалися домогтися відставки Йованович за наполяганням Луценка

3 хв читати
Парнас і Фруман намагалися домогтися відставки Йованович за наполяганням Луценка

Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко згадується в розслідуванні США щодо спільників особистого адвоката президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані – Льва Парнаса та Ігоря Фрумана, повідомила українська служба "Голосу Америки" з посиланням на NBC News, що має відповідну інформацію від американського чиновника.

Згідно з інформацією, Парнас і Фруман діяли не тільки у власних інтересах, а й у інтересах українського чиновника, ім'я якого прокурор не називає. Водночас NBC News повідомляє, що йдеться саме про Луценка.

"Вони чинили політичний вплив, не тільки переслідуючи власні фінансові інтереси, а й переслідуючи політичні інтереси однієї закордонної службової особи, члена Українського уряду, який домагався звільнення посла США в Україні", - йдеться в документах звинувачення.

У матеріалі NBC News зазначено, що Луценко – той український чиновник, який, за словами прокурорів, закликав двох спільників Джуліані домагатися відставки посла Йованович.

Як повідомлялося, у США заарештували Парнаса і Фрумана за підозрою в незаконному фінансуванні виборчих кампаній американських політиків, з використанням, зокрема, грошей бізнесмена з РФ.

У судових матеріалах, зокрема, зазначено, що Парнас і Фруман намагалися просувати свої власні фінансові інтереси, а також політичні інтереси "принаймні однієї української офіційної особи, з якою вони працювали".

Своїх цілей бізнесмени хотіли досягти завдяки підтримці американських політиків, які отримували від них фінансування. Для цього Парнас і Фруман придумали схеми, які дозволяли їм в обхід законодавства перераховувати політикам на фінансування передвиборних кампаній більше грошей, ніж це дозволено законом. Задля цього, зокрема, вони створили компанію Global Energy Producers (GEP), яка, за їхніми словами, займалася імпортом і експортом СПГ.

У документах не зазначається, хто саме отримував гроші від цих людей. Наприклад, слідчим стало відомо про фінансування політика, який у 2018 році був членом конгресу США. В документах він позначений лише як "конгресмен-1".

Саме його Парнас і Фруман просили допомогти, щоб домогтися відкликання посла США в Україні Йованович. У підсумку вона справді залишила свою посаду, проте незрозуміло, чи вплинули на це бізнесмени.

У свою чергу західні ЗМІ з посиланням на Reuters повідомляють, що Парнас і Фруман також працювали на українського бізнесмена і олігарха Дмитра Фірташа.

За словами джерела Reuters, обидва працювали з Фірташем "у невстановленій ролі" до того, як Парнас приєднався до юридичної команди олігарха як перекладач. Зазначається, що Фірташ фінансував діяльність Парнаса і Фрумана. Джерело не деталізувало суті роботи для олігарха, скільки і за який період той заплатив їм.

У коментарі Reuters Джуліані повідомляв, що Парнас і Фруман за останні два місяці бували у Відні, де перебуває Фірташ, від трьох до шести разів. Причини поїздок Джуліані не став називати. Він стверджує, що не знав про ділові стосунки між Фірташем і американськими бізнесменами.

Незадовго до затримання Парнас говорив про те, що Фірташ – "один з найчесніших бізнесменів" і його "підставили прокурори і дипломати США".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА