Інтерфакс-Україна
12:20 02.09.2021

Україна та США посилюють двосторонню співпрацю у сферах енергетики та клімату - спільна заява міністерств

2 хв читати
Україна та США посилюють двосторонню співпрацю у сферах енергетики та клімату - спільна заява міністерств

Україна та США мають намір працювати над поліпшенням корпоративного управління на державних підприємствах, забезпеченням незалежності енергорегулятора, декарбонізацією економіки України та забезпеченням її енергобезпеки й експортного потенціалу, йдеться в спільній заяві міністерств енергетики України та США про посилення двосторонньої співпраці у сферах енергетики та клімату.

Заява розміщена на сайті та у Facebook Міненерго України в четвер. Документ був підписаний днем раніше у рамках візиту президента України Володимира Зеленського до США.

Згідно із заявою, сторони мають намір поглибити та активізувати свій Стратегічний діалог у сферах енергетики та клімату (SECD), розпочатий у 2018 році.

Україна та США в рамках SECD домовилися працювати над поліпшенням корпоративного управління держпідприємств енергосектору із залученням міжнародних незалежних наглядових рад, до складу яких входять відповідні експерти.

Планується також робота над підвищенням незалежності енергорегулятора і допомога Україні у розвитку більш конкурентоспроможних та прозорих енергоринків шляхом впровадження ринкових механізмів ціноутворення.

Крім цього, сторони мають намір працювати над декарбонізацією економіки України, підвищенням її енергобезпеки та експортного потенціалу шляхом розробки та впровадження комплексного плану енергетичного сектору. Цей план передбачатиме взаємовигідну співпрацю в ядерній, сонячній, вітровій енергетиці, водневих проектах та проектах накопичення енергії, а також накопичення, утилізації та зберігання вуглецю. Крім того, він включатиме співпрацю у сферах кібер і фізбезпеки та інших технологіях, орієнтованих і на попит, і на пропозицію, зазначається в заяві.

Міністерства енергетики обох країн також можуть залучати до роботи інші міністерства та координувати роботу з іншими членами міжнародного співтовариства донорів, щоб уникнути дубляжу зусиль і для максимального використання вже наданої допомоги.

Водночас, згідно із заявою, Україні планується надавати допомогу в реалізації її євроінтеграційних зусиль, зокрема шляхом модернізації та будівництва ключових об'єктів енергоінфраструктури.

Найближчими місяцями сторони домовилися провести інавгураційну зустріч SECD.

Як повідомлялося, НАЕК "Енергоатом" та американська компанія NuScale Power підписали меморандум про взаєморозуміння з метою вивчення можливості будівництва в Україні малих модульних реакторів.

Раніше "Енергоатом" та американська компанія Westinghouse Electric у США підписали меморандум про будівництво загалом п'яти енергоблоків АЕС в Україні. Вартість проекту визначена на рівні до $25 млрд. Меморандум передбачає участь компанії Westinghouse у добудові ХАЕС-4 і ще чотирьох енергоблоків на інших станціях за технологією AP1000 від Westinghouse.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

Понад 1560 заявок зареєстровано на участь у третій групі програми REDpreneurUA

ІП "Формація.Львів" вже має 7 резидентів-виробників, після 2028 р. планується понад 50

Споживання е/е відчутно знизилося через потепління та сонячну погоду

Ціни на курячі яйця вперше з початку лютого подешевшали до 57,68 грн за десяток

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА