10:40 15.09.2020

КС продовжив розгляд справи щодо конституційності закону про ФГВФО у відкритому режимі

2 хв читати
КС продовжив розгляд справи щодо конституційності закону про ФГВФО у відкритому режимі

 Конституційний Суд України (КС) у вівторок уранці продовжив розгляд справи щодо конституційності закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", колегія суддів складається з 15 осіб.

Як повідомили раніше агентству в прес-службі Національного банку України (НБУ), КС ухвалив рішення про переведення слухання у відкритий режим за клопотанням центробанку.

Раніше повідомлялося, що КС у червні 2020 року відновив розгляд справи за поданням Верховного Суду України від 2015 року про відповідність Конституції закону №4452-VI "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Згідно з матеріалами суду, розглядається конституційність статті закону, згідно з якою вимоги фізичних вкладників-осіб, що перевищують розмір суми, яку покриває Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (200 тис. грн), були зміщені з третьої на четверту чергу, а вимоги ФГВФО - з п'ятої на третю. У документі наголошується, що виплати гарантованого відшкодування не доходять до осіб, що перебувають у четвертій черзі і далі.

У поданні також зазначено, що коли гарантування вкладів фізичних осіб регулювалося законами від 2001 року, ФГВФО не мав повноважень щодо нормативного регулювання системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку, здійснення регулювання діяльності банків, а також введення тимчасової адміністрації та ліквідації банків.

У свою чергу директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут, відреагувавши на відновлення справи у КС, звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням скликати РНБО у зв'язку з виниклою загрозою державного масштабу в економічній сфері, зазначивши, що наслідки використання відповідного прецеденту з поданні КС можуть мати "катастрофічний характер" і для діяльності фонду, і для Кабінету Міністрів та НБУ.

Директор-розпорядник ФГВФО наголосила, що визнання неконституційності фонду унеможливить виведення неплатоспроможних банків з ринку, а також задоволення вимог їхніх кредиторів, скасує вимоги до пов'язаних із такими банками осіб щодо відшкодування збитку.

Крім того, 30 червня Рада з фінстабільності ухвалила рішення про невідкладне створення робочої групи для розробки плану дій з метою мінімізації можливих ризиків для фінансової стабільності у разі визнання КС неконституційним закону про гарантування вкладів фізичних осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Північна Корея заявляє про вибух у польоті останнього запущеного їй супутника

Росіяни 23 рази обстріляли вісім громад у Сумській області

Зеленський відвідає у вівторок Бельгію для підписання двосторонньої угоди про безпеку

Українська авіація і ракетні війська завдали удару по 24 місцях скупчення противника - Генштаб ЗСУ

На Лиманському, Сіверському, Курахівському, Краматорському, Оріхівському та Придніпровському напрямках ситуація залишається стабільно напруженою - Генштаб ЗСУ

Генштаб ЗСУ: на Покровському, Куп'янському, Харківському та Времівському напрямках відбулося 42 бойові зіткнення

Окупанти за добу завдали 2 ракетних і 43 авіаудари по Україні - Генштаб ЗСУ

Міноборони виступило з роз'ясненням щодо прийому інструкторів із країн-партнерів

Умеров закликав надати Україні дозвіл використовувати західну зброю на більшу відстань

Кулеба провів розмову з главою МЗС Філіппін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА