19:21 27.04.2018

Генсек НАТО закликає Київ і Будапешт якнайшвидше вирішити розбіжності

2 хв читати
Генсек НАТО закликає Київ і Будапешт якнайшвидше вирішити розбіжності

Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликає офіційний Київ і Будапешт вирішити розбіжності для відновлення засідань комісії Україна-НАТО.

"У мене була зустріч із главою МЗС Угорщини, обговорювали різні питання, зокрема можливість проведення засідання комісії Україна-НАТО під час липневого саміту. Нам відомо, що є певні розбіжності між Угорщиною та Україною, які унеможливлювали проведення зустрічі на міністерському рівні. Ми продовжуємо закликати Україну й Угорщину знайти вирішення цих розбіжностей якнайшвидше", - сказав Є.Столтенберг на прес-конференції після зустрічі глав МЗС країн НАТО у п'ятницю в Брюсселі.

При цьому генсек альянсу наголосив, що Україна є близьким партнером НАТО.

"Україна також є жертвою російської агресії, незаконної анексії Криму та спроб Росії дестабілізувати ситуацію на сході країни. Тому для нас дуже важливо висловлювати солідарність з Україною", - наголосив Є.Столтенберг.

Блокування офіційним Будапештом євроатлантичних ініціатив України розпочалося наприкінці 2017 року як відповідь на ухвалення закону про освіту, що містить, зокрема, "мовну статтю".

28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії. 8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту". У відомстві заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії та розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

Водночас засідання комісії Україна-НАТО, що мало відбутися 14 або 15 лютого під час зустрічі міністрів оборони всіх країн-членів альянсу, заблокувала Угорщина, яка застосувала право вето. У квітні Угорщина вкотре заблокувала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА