11:03 07.08.2018

Російська військова присутність в Абхазії та Південній Осетії порушує міжнародне право - Федеріка Могеріні

2 хв читати
Російська військова присутність в Абхазії та Південній Осетії порушує міжнародне право - Федеріка Могеріні

Євросоюз у зв'язку з 10-річчям подій у Південній Осетії підтверджує, що його прихильність мирному врегулюванню конфліктів у Грузії залишається так само сильною, як і раніше, заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.

"Європейський Союз знову заявляє про свою тверду підтримку суверенітету та територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів", - ідеться в комюніке верховного представника ЄС у закордонних справах, поширеному у вівторок у Брюсселі.

"На жаль, російська військова присутність і в Абхазії, і в Південній Осетії продовжує порушувати міжнародне право та зобов'язання, прийняті Росією відповідно до угоди від 12 серпня 2008 року за посередництва Європейського Союзу", - наголошується в документі.

У ньому підтверджується зобов'язання ЄС продовжувати брати участь у зусиллях щодо стабілізації та врегулювання конфліктів у Грузії, зокрема виконанням своїх повноважень як співголови в Женевських дискусіях, зусиллями спеціального представника ЄС і постійною присутністю на місцях місії спостерігачів Євросоюзу.

"ЄС схвалює пакет пропозицій "Крок до кращого майбутнього" уряду Грузії, який може бути корисним громадянам, котрі проживають обабіч адміністративних кордонів, шляхом сприяння торгівлі, освіті та мобільності. Такі пропозиції узгоджуються з політикою Європейського Союзу стосовно взаємодії з сепаратистськими регіонами Грузії", - заявила Ф.Могеріні.

У комюніке наголошується, що за минулі 10 років "Грузія зміцнила свої демократичні інститути та провела реформи у сфері верховенства права". Як вважають у ЄС, "Грузія розвинула процвітаючу економіку та стала важливим напрямком прямих іноземних інвестицій і туризму".

"Наразі вона є моделлю демократичної стабільності в регіоні", - йдеться в документі.

"Взаємодія ЄС із Грузією - це справжнє партнерство, що ґрунтується на політичній асоціації та економічній інтеграції, а також на міцній дружбі між нашими народами", - наголосила Ф.Могеріні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Важливо, щоб лідери з великим політичним впливом допомагали залучати до Саміту миру інших лідерів, які все ще балансують між Україною та Росією

Київ пропонує європейські варіанти змін до розподілу повноважень між державною та місцевою владами - заступник мера

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА