09:03 30.05.2018

Трамп у червні введе мита на китайські товари на $ 50 млрд

2 хв читати
Трамп у червні введе мита на китайські товари на $ 50 млрд

США в червні введуть 25-% мита на ввезені з Китаю товари на загальну суму в $ 50 млрд. Таке рішення прийняв президент Дональд Трамп, йдеться в повідомленні Білого дому.

Мита вводяться на товари, пов'язані зі "значущими для виробництва технологіями, включаючи ті, що відносяться до програми Made in China 2025" (стратегічний план з модернізації десяти галузей промисловості КНР).

Повний список товарів, які будуть обкладатися митами, не розкривається і буде опублікований 15 червня. У повідомленні адміністрації Трампа проте згадується, що в США тарифи на ввезення китайських автомобілів складають 2,5%, а в Китаї на ввезення американських - 25%.

Сполучені Штати також продовжать суперечку з Китаєм у СОТ за підозрою в застосуванні Пекіном дискримінаційних вимог до ліцензування технологій. Крім того, Білий дім обіцяє ввести точкові обмеження на інвестиції проти окремих осіб і компаній з Китаю, пов'язаних з "придбанням промислово значущих технологій". Їх список буде представлений 30 червня.

США і раніше оголошували про введення мит на китайські товари, але в Білому домі не називали конкретних дат. Пекін у відповідь також обіцяв обмеження на американський імпорт.

20 травня сторони випустили заяву про згоду прийняти заходи зі скорочення торгового дефіциту між США і Китаєм. Після цього міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив про припинення торговельної війни, про це ж говорив і віце-прем'єр Держради КНР Лю Хе.

New York Times називає рішення Трампа "зміною курсу" і пояснює його ідеологічною боротьбою "економічних націоналістів", які дотримуються протекціоністських поглядів, і більш "мейнстрімних радників", як Мнучін, які побоюються, що тарифи та обмеження завдадуть шкоди ринку. "Схоже, що в цьому раунді перемогли націоналісти", - пише видання, зазначаючи, що міністр торгівлі США Уілбур Росс все одно попрямує до Пекіна для продовження переговорів.

Вашингтон з самого початку вимагав від Китаю скоротити торговий дефіцит не менше ніж на $ 200 млрд і відмовитися від деяких субсидій за програмою Made in China 2025. Як писав Bloomberg, саме ця програма турбує Вашингтон: американський бізнес побоюється, що не зможе конкурувати з модернізованою китайською промисловістю , якщо та буде отримувати серйозну підтримку держави. Одним з видів підтримки називають використання Пекіном тактик, що змушують компанії передавати свої "промислові розробки та патенти".

У повідомленні Білого дому йдеться, що "Китай агресивно прагнув до отримання технологій у американських компаній і приниженню американської креативності". Раніше Торговельне представництво США (USTR) провело розслідування, метою якого було з'ясувати, чи застосовує Пекін подібні способи отримання технологій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Акціонери Ferrexpo на річних зборах відхилили низку пропозицій ради, а незалежні акціонери знову не схвалили переобрання Лісовенка директором

EVA планує відкриття салонів краси на базі магазинів нового формату EVA BEAUTY

Графіки погодинних відключень е/е через дощі застосовуватимуться в п'ятницю цілодобово - "Укренерго"

Девелопери житла враховують нові вимоги до інклюзивності в майбутніх проєктах і адаптують уже збудовані об'єкти

"Укрнафта" підвищила дебіт родовища на 17% за рахунок застосування нової технології

Комісія Ради вважає економічно необґрунтованою спробу передати БЦ "Гулівер" в управління АРМА

Стефанчук поки що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації

Низка державних компаній хочуть стати корпораціями – Мінекономіки

Укрексімбанк здійснив зміни у правлінні

Зниження активності СЕС через щільну хмарність не дозволило зменшити час застосування обмежень е/е - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА