17:23 03.12.2020

Парламент Молдови підпорядкував собі службу безпеки, урізавши повноваження президента

2 хв читати

Парламент Молдови обмежив повноваження президента, перевівши Службу інформації та безпеки (СІБ) у підпорядкування парламенту. Таке рішення ухвалено у п'ятницю відразу в двох читаннях, без обговорення в парламенті.

За ухвалення рішення проголосували нова парламентська більшість фракції Партії соціалістів і фракції партії "Шор" - 51 з 101 депутата. Опозиція не брала участі в голосуванні, спробувавши зірвати засідання: депутати від опозиції свистіли та скандували "Ганьба коаліції Шордон (Шор і Додон).

Ухвалений закон передбачає, що парламент має призначити директора служби та двох його заступників.

Проект, підготовлений групою депутатів-соціалістів, було зареєстровано за день до затвердження - 1 грудня. Він викликав різку критику правих партій і обраного президента Маї Санду, яка пов'язала цю ініціативу зі спробою узурпації влади.

У день голосування біля парламенту відбулася акція протесту. Саме голосування відбувалося при заблокованій депутатами PAS і "Платформи DA" центральній трибуні.

У 2016 р., коли вступав на посаду обраний тоді президентом Молдови Ігор Додон, з подачі найбагатшого громадянина республіки Володимира Плахотнюка парламент перевів СІБ у своє підпорядкування, що викликало критику соціалістів. Улітку 2019 р. голосами коаліції соціалістів і блоку Маї Санду СІБ повернули під контроль президента, але тепер він знову став підзвітний законодавчому органу.

Напередодні Санду покликала прибічників на акцію протесту проти узурпації влади Додоном. Кілька тисяч людей провели акцію протесту, але після того, як вони розійшлися, парламентська більшість у лічені хвилини й без обговорення ухвалила всі суперечливі закони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА