12:41 29.10.2019

Зеленський підписав закон про матеріальну відповідальність військових

2 хв читати
Зеленський підписав закон про матеріальну відповідальність військових

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон №1225, який визначає підстави та умови притягнення до матеріальної відповідальності військовослужбовців і поліцейських, винних у завданні збитків військовому та іншому майну під час виконання службових обов'язків.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, у вівторок, 29 жовтня, президент повернув до парламенту цей закон зі своїм підписом.

3 жовтня за закон про матеріальну відповідальність військовослужбовців і деяких інших осіб проголосували 276 народних депутатів.

Закон поширюється на військовослужбовців під час виконання обов'язків, військовозобов'язаних та резервістів під час зборів, осіб рядового та керівного складу правоохоронних органів спеціального призначення, Державної служби спеціального зв'язку, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, сил цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби, Державного бюро розслідувань.

Підставою для залучення до матеріальної відповідальності є шкода, завдана неправомірним рішенням, невиконанням або неналежним виконанням службових обов'язків.

Умови залучення до матеріальної відповідальності - наявність шкоди, протиправна поведінка особи у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням службових обов'язків, причинний зв'язок між протиправною поведінкою особи та заподіяною шкодою, вина посадової особи у завданні збитків.

Залучення до матеріальної відповідальності не звільнятиме від дисциплінарної, адміністративної або кримінальної.

Службову особу може бути притягнуто до матеріальної відповідальності протягом трьох років із моменту виявлення завданих збитків.

Порушник нестиме відповідальність за шкоду в розмірі нанесеної шкоди через необережність, але не більше ніж 15 прожиткових мінімумів. Командир, який порушив порядок обліку, зберігання, використання майна або не вжив заходів, щоб запобігти розкраданню, знищенню майна, також нестиме відповідальність не більше ніж 15 прожиткових мінімумів.

Закон передбачає обмежену, повну та підвищену матеріальну відповідальність. У документі перераховано випадки, у яких службова особа несе повну матеріальну відповідальність у повному обсязі завданих збитків за її виною.

У проекті закону прописано порядок встановлення розміру завданих збитків, проведення відповідного розслідування та порядок стягнення.

Перехідні положення передбачають, що втратить чинність постанова Верховної Ради від 1995 року "Про затвердження положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі".

Закон набуває чинності наступного дня після публікації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА