07:57 09.02.2020

На орбіту стартувала ракета з новим японським розвідувальним супутником

2 хв читати
На орбіту стартувала ракета з новим японським розвідувальним супутником

Ракета-носій середнього класу H-IIA в неділю стартувала на орбіту з новим японським розвідувальним супутником IGS Optical 7, повідомила компанія-розробник Mitsubishi Heavy Industries (MHI).

Запуск був здійснений о 03:35 за Києвом зі стартового комплексу Есинобу LP-1 космодрому Танегасіма, розташованого в південно-західній японській префектурі Кагосіма. Супутник буде виведений на сонячно-синхронну орбіту (спочатку на висоту 500 км).

Космічний апарат IGS Optical 7 вагою 4,1 тонни і вартістю близько $ 275 млн являє собою супутник подвійного призначення, який буде використовуватися як для розвідки, так і для моніторингу стихійних лих. Управлятиме супутником міністерство оборони Японії.

Супутник третього покоління оснащений оптико-електронною системою надвисокої роздільної здатності. Детальні технічні характеристики супутника, зокрема його орбіта, є секретними, але відомо, що встановлена на ньому апаратура забезпечує отримання знімків з роздільною здатністю краще 40 см.

Запуск є частиною японської державної програми виведення на орбіту розвідувальних супутників Information Gathering Satellite (IGS).

Головною метою програми є раннє виявлення загрози ракетних запусків. Він був ініційований в 1998 році у відповідь на випробувальний запуск Північною Кореєю балістичної ракети, яка пролетіла над територією Японії. Перший супутник був запущений 28 березня 2003 року.

Сьогодні японське орбітальне угруповання IGS вже складається з семи супутників двох різних типів: п'яти з оптичними інструментами для зйомки в світлий час доби і двох з радарними установками високого дозволу на базі технології радіолокаційного синтезування апертури, що дозволяють робити знімки вночі і при поганих погодних умовах. Перше покоління оптичних супутників дозволяло виконувати зйомку поверхні Землі з просторовим дозволом до 1 м, а радарних супутників - до декількох метрів.

За даними видання Spacewatch, японські розвідувальні супутники ведуть спостереження за військовою активністю Північної Кореї і Китаю, зокрема стежать за пусками балістичних ракет і ядерними випробуваннями, а також військово-морською активністю в Південно-Китайському, Східно-Китайському, Японському морях і західній частині Тихого океану.

Японія також використовує ці супутники для спостереження за військовою діяльністю Росії на Курильських островах і російському Далекому Сході, зазначає видання.

У майбутні роки Японія планує збільшити своє розвідувальне орбітальне угруповання до 10 супутників.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін запровадив 50% квоту бронювання поліції, ДСНС і низки інших правоохоронців, давши право на винятки міністру оборони

Кабмін продовжив строки бронювання до року і розширив бронювання дефіцитних ВУС

Мінагрополітики доопрацьовує низку проєктів щодо впровадження земельної реформи

Стратегія розвитку агросектору до 2030 р. передбачає подальшу цифровізацію галузі

На фронті за день було 85 зіткнень, найгарячіша обстановка зберігається на Покровському напрямку - Генштаб

Війська РФ за добу скинули на територію України 52 УАБи, для ударів задіяли понад 460 БпЛА - Генштаб

Олена Зеленська на зустрічі з Бріжит Макрон: 12 медзакладів Франції стали побратимами українських лікарень

"Енергоатом" на 10 днів раніше вивів із планового ремонту блок АЕС 1000 МВт

Макрон про відправлення інструкторів в Україну: Ми хочемо мати коаліцію, і багато хто з наших партнерів уже дав свою згоду

Макрон: Сподіваюся, ми зможемо домовитися на рівні країн БРІКС про підвалини довгострокового миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА