14:30 24.01.2020

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ занепокоєний законопроектом Мінкультури про дезінформацію

2 хв читати
Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ занепокоєний законопроектом Мінкультури про дезінформацію

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєння щодо низки положень законопроекту Міністерства культури, молоді та спорту України про протидію дезінформації, повідомляється на сайті ОБСЄ.

"Я розумію необхідність боротьби з дезінформацією, особливо в контексті нинішнього конфлікту в Україні та навколо неї. Але це не повинно робитися за рахунок свободи засобів масової інформації та втручання держави в зміст ЗМІ й організацію журналістської діяльності в країні... Більше того, чинне українське законодавство вже передбачає механізми протидії суспільно небезпечній інформації", - наводить прес-служба організації слова Дезіра.

Він зазначив, що право кожного на свободу вираження, яке закріплене в Конституції України та в зобов'язаннях країни перед ОБСЄ, а також в її міжнародних зобов'язаннях, має повністю дотримуватися.

"Саморегулювання, підтримка професійних стандартів журналістики та ініціатив з перевірки фактів, незалежність ЗМІ, різноманітність джерел для спростування неправдивої інформації та розвиток медійної грамотності є ключовими компонентами в боротьбі з маніпулюванням інформацією і первинною умовою для забезпечення доступу до достовірної інформації", - додав представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ.

Дезір також зазначив, що низка неурядових організацій про свободу ЗМІ, асоціації журналістів, Національна спілка журналістів України та Європейська федерація журналістів розкритикували документ через сильне втручання держави в роботу ЗМІ.

Він висловив готовність брати участь в обговоренні законопроекту з владою України та здійснити юридичну експертизу законопроекту, щоб гарантувати, що він не вплине негативно на свободу ЗМІ.

Як повідомлялося, Міністерство культури, молоді та спорту України оприлюднило проект закону про протидію дезінформації. У ньому йдеться, зокрема: "Журналісти, які не є членами асоціації, журналісти, членство в асоціації яких призупинено або припинено, та іноземні журналісти не обмежені в правах збирати, отримувати та поширювати інформацію, проте не користуються гарантіями, встановленими цим законом для професійних журналістів".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА