14:54 02.03.2020

Україна не хотіла б відкладати наступну зустріч у "нормандському форматі", але теж хоче виконання всіх паризьких домовленостей

2 хв читати
Україна не хотіла б відкладати наступну зустріч у "нормандському форматі", але теж хоче виконання всіх паризьких домовленостей

 Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зазначає, що Україна не хотіла б відкладати наступну зустріч у "нормандському форматі" (Україна, ФРН, Франція, РФ), але теж хотіла б максимального виконання домовленостей лідерів держав у Парижі в грудні 2019 року.

"Ми теж вважаємо, що максимальну кількість досягнутих домовленостей має бути виконано. На жаль, у російській системі, коли від президента залежить рішення практично всіх питань, зустріч із лідером Росії є дуже важливою для подальшого прогресу. Саме тому ми не хотіли б відкладати цю зустріч. Але, напевно, саме це розуміє й Росія, коли говорить, що зустріч поки що не планується", - сказав він на брифінгу в понеділок у Києві.

Пристайко наголосив, що поки що з усіх семи домовленостей лідерів країн "нормандського формату" в Парижі "реалізовано більш-менш" обмін полоненими. "Ми дуже раді, що це сталося, сподіваємося, що наступний обмін поверне з ув'язнення майже 200 українців. З решти шести домовленостей, що залишилися, навіть із припинення вогню, до тепер успіху не було досягнуто, що підтверджується черговою смертю нашого військовослужбовця", - пояснив він.

Пристайко зазначив, що у комюніке за підсумками паризької зустрічі лідери держав не записали чіткої конкретної дати наступної зустрічі, тому постійно виникають спекуляції щодо цього питання.

"Ось така проста ситуація: чотири місяці, у квітні, але конкретної дати немає. Тому ми розраховуємо, працюємо, але не обов'язково це має статися саме у квітні", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА