21:52 15.07.2020

США не мають наміру негайно вводити додаткові санкції проти "Північного потоку 2"

3 хв читати
США не мають наміру негайно вводити додаткові санкції проти "Північного потоку 2"

Поширення на "Північний потік 2" низки положень із закону CAATSA не означає негайного введення санкцій, підтвердили в середу в Держдепі США.

"Держдепартамент на даному етапі не вводить санкції в рамках розділу 232 CAATSA. Однак якщо в подальшому ми визначимо, що є необхідність обмежувальних заходів відповідно до цього розділу, то ми без коливань введемо їх", - йдеться в заяві американського зовнішньополітичного відомства. Це трактування відповідає поясненням, опублікованими раніше в The Wall Street Journal.

Раніше держсекретар Майк Помпео повідомив на брифінгу, що США вирішили ввести додаткові обмежувальні заходи стосовно проекту газопроводу "Північний потік 2". При цьому він не уточнив, коли саме це може статися.

"Це означає (для компаній-учасниць - ІФ): припиняйте роботу негайно або - ризикуєте отримати неприємні наслідки", - сказав він на брифінгу в держдепартаменті.

Помпео пояснив, що йдеться про заходи, передбачені законом CAATSA (Закон "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій"). Вони торкнуться "Північного потоку-2" і частини проекту "Турецький потік".

При цьому The Wall Street Journal, як повідомлялося, відразу пояснила, що це не означає, що додаткові санкції будуть введені негайно. "Це дає старт обговоренню цієї теми в адміністрації. Нерідко за останні три роки там обговорювали схожі теми і так і не дійшли консенсусу", - пише газета.

На практиці рішення, про яке оголосив Помпео, скасовує заходи, ухвалені його попередником на посаді держсекретаря Рексом Тіллерсоном, який наполіг на тому, щоб російські проекти у сфері енергетики уникли низки обмежувальних заходів.

Видання наголошує, що на практиці оголошене в середу рішення адміністрації США означає, що в рамках закону CAATSA можна буде вводити санкції проти фізосіб, які інвестують від $ 1 млн у проект, або надають технології або послуги, важливі для реалізації російських трубопроводів.

Можливі додаткові обмежувальні заходи - це заморожування активів у США, відмова видачі віз і виключення з програм з отримання послуг в банківській і фінансовій сферах.

Помпео припустив у середу, що "Північний потік 2" і "Турецький потік" підривають транзит газу через Україну і несуть загрозу для трансатлантичної безпеки. Держсекретар наголосив, що США завжди готові поставляти енергоресурси європейським партнерам.

При цьому представники держдепу на брифінгу запевнили, що США ведуть боротьбу проти "Північного потоку 2" не для того, щоб позбутися серйозного конкурента з поставок газу в Європу, а лише для того, щоб захистити західні країни від надмірної залежності від РФ.

"Це ("Північний потік 2 "- ІФ) не можна вважати торговельним проектом", - сказав Помпео, уточнивши, що, на думку США, Росія реалізує газопровід не заради фінансової вигоди, а щоб зберегти важіль впливу на Європу.

Президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що виступає проти "Північного потоку 2". Зокрема, він критикував ФРН за згоду на цей російський проект.

"Північний потік 2" проходить Балтійським морем, поєднує постачальників у Росії зі споживачами в Європі. Пропускна здатність - 55 млрд куб. м газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Засновником і власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту - Nord Stream 2 AG є "Газпром" (MOEX: GAZP). До консорціуму як кредитори входять французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell (SPB: RDS.A), німецькі Uniper і Wintershall Dea.

Будівництво магістралі силами європейських підрядників було зупинено через санкції США і, як заявили в "Газпромі", "проект "Північний потік 2", який побудований уже майже на 94%, буде завершено російською стороною".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

"УДАР Віталія Кличка" пропонує ввести декларування  відсутності зв'язків з рф для бізнесу

Іспанія визнає державу Палестина в кордонах 1967 року - ЗМІ

На Парламентській асамблеї НАТО ми закликали країни Альянсу зняти обмеження на удари по цілям в Росії - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА