07:58 10.06.2018

Україна втратила близько $ 100 млрд через російську агресію

3 хв читати
Україна втратила близько $ 100 млрд через російську агресію

Україна втратила близько $ 100 млрд через російську агресію в Криму і на Донбасі, йдеться в дослідженні аналітичного центру Atlantic Council, яке було презентовано в "Українському кризовому медіа-центрі".

"Україна втратила $ 100 млрд через російську агресію в Криму і на Сході країни. Крим анексований Російською Федерацією. Росія несе повну юридичну відповідальність за цю частину території України", - йдеться в повідомленні на сайті медіа-центру в суботу.

У дослідженні говориться, що після анексії Криму Україна втратила 1,4 млн га землі, які оцінюються в більш ніж $ 1,8 млрд. Крім того, українські банки втратили свої активи, які залишилися в банківських відділеннях, сума варіюється від $ 1,7 до $ 1, 9 млрд. Також Росія конфіскувала "Крименерго", що оцінюється в $ 1 млрд втрат.

На Донбасі під час багаторічних бойових дій зруйнована левова частка інфраструктури. У дослідженні експерти оцінили збитки від війни в Донбасі в 9,5 мільярда доларів.

"Ми не говоримо про те, щоб продати Крим. Крим для нас залишається частиною території України. Ми говоримо про захист інвесторів, які незаконно втратили свої права в Криму. Для нас очевидно: право на власність належить Україні, і Росія просто узурпувала наше право регулювати це питання. Це наша непохитна позиція", - підкреслила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

На Донбасі через бойові дії зруйнована велика частина інфраструктури. У дослідженні експерти оцінили збитки в $ 9,5 млрд.

А після зменшення частки торгівлі з Росією Україна втратила ще $ 14 млрд.

Уточнюється, що і Росія зазнала економічних втрат. Зокрема, Москва щорічно витрачає близько $ 2 млрд на утримання захопленого Криму, а військові витрати Росії за останній час зросли до 5,3% ВВП.

Експерти підкреслюють, що українські компанії та фізичні особи, які втратили свої активи в результаті агресії РФ, можуть подати позови до міжнародних судів з вимогою компенсацій від Кремля.

"В українців є кілька шляхів, щоб отримати компенсацію за завдану шкоду. Один із шляхів - двостороння угода про інвестиції між Україною та Росією, яка була підписана в 1998 році. Ця угода передбачає, що кожна сторона буде заохочувати інвесторів іншої сторони здійснювати інвестиції на своїй території і дозволить такі інвестиції, поважаючи законодавство іншого боку", - зазначив Євген Чолій, президент Світового конгресу українців.

Віце-президент Департаменту бізнес-освіти Київської школи економіки Юлія Клименко зазначила, що важливо також мотивувати інвесторів повернутися назад після того, як території звільняться від окупації.

"Мотивація поступово зменшуватиметься. Це питання має стати частиною публічного обговорення. Непрямі втрати будуть набагато більшими, ніж прямі втрати на окупованих територіях. Ми повинні бути готові підраховувати всі збитки", - підсумувала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА