19:25 17.09.2020

Парламент призначив своїх представників до складу комісії з вибору керівника САП у рамках суворої процедури

2 хв читати
Парламент призначив своїх представників до складу комісії з вибору керівника САП у рамках суворої процедури

Верховна Рада ухвалила постанову про визначення своїх представників до складу комісії, яка обиратиме керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) у рамках суворої процедури та жвавої парламентської дискусії, зазначають в Офісі президента України.

"Офіс президента України взяв це рішення до відома, як узяв до відома і критику в суспільстві, яка супроводжувала це рішення парламенту", - повідомляє в четвер прес-служба ОП.

В Офісі президента вважають беззаперечним, що незалежність є ключовою передумовою ефективності антикорупційної інфраструктури України. Для забезпечення такої незалежності, а, отже, й інституціональної спроможності Національного антикорупційного бюро України, САП і Вищого антикорупційного суду законодавством передбачені як особливі процедури добору керівників на адміністративні посади в цій системі, так і гарантії невтручання в їхню діяльність з боку будь-якої іншої гілки влади.

"Змушені також нагадати, що першого керівника САП свого часу "спіймало" НАБУ, зафіксувавши в аудіоформаті таку його діяльність і висловлювання, що трактувалися як несумісні із займаною посадою. При цьому перший керівник САП пройшов через відповідні процедури конкурсного відбору на адміністративну посаду, що вітали тоді всі спостерігачі. Але, як виявилося згодом, навіть жорсткий конкурсний відбір не гарантує автоматично посадової чистоти та незаангажованості", - зазначили в Офісі президента.

Офіс президента закликає утриматися від "надмірних емоцій усіх учасників суспільної дискусії" щодо діяльності антикорупційної інфраструктури держави, а також від "спекулятивних оцінок" роботи конкретних осіб на адміністративних посадах в антикорупційних органах.

"Шлях подолання корупції є також обов'язковою складовою для європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави. Мірилом ефективності боротьби з корупцією не може бути те чи інше прізвище на тій або іншій посаді. Повинні працювати інституції - незалежно від прізвищ і так, щоб керувалися виключно параметрами відповідних законів. Повинні, нарешті, суттєво збільшуватися конкретні результати діяльності антикорупційної інфраструктури. Перш за все у вигляді беззаперечних обвинувальних судових вироків", - вважають в Офісі Зеленського.

В ОП наголосили, що будь-який новий керівник САП має усвідомлювати усе це на сто відсотків.

"Менше політики і спекуляцій, але більше професійності та прозорості", - зазначили в ОП.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА