13:43 10.06.2020

Готується клопотання про обрання Порошенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - Офіс генпрокурора

2 хв читати

Прокурори Офісу генерального прокурора за дорученням генпрокурора повідомили про підозру народному депутату, п'ятому президенту України Петру Порошенку.

"За даними слідства, народний депутат підозрюється у тому, що, будучи президентом України, у 2018 році шляхом видання явно злочинного наказу схилив військову службову особу – голову Служби зовнішньої розвідки України до перевищення ним влади та службових повноважень, тобто умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав і повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду (ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41 ч. 4 ст. 426-1 КК України)", - повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

Наразі вирішується питання про обрання Порошенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування проводить Державне бюро розслідувань.

Як повідомлялося, програма антикорупційних розслідувань "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднила сюжет, у якому розповідалося, що сім'я першого заступника керівника СЗР, екс-керівника економічної контррозвідки СБУ Семочка має будинки під Києвом вартістю мільйони доларів, а його родичі мають, крім українського, також громадянство Росії.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило провадження у справі про незаконне збагачення, в якому фігурує С.Семочко.

СБУ повідомила, що в рамках розпочатого за заявою журналіста Бігуса кримінального провадження за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (держзрада) перевіряє оприлюднену в ЗМІ інформацію щодо Семочка.

Глава СЗР Єгор Божок заявив про відсутність правових підстав для відсторонення від посади його першого заступника Семочка.

Пізніше в рішенні Шевченківського райсуду Києва було зазначено, що контррозвідка СБУ підтвердила: дружина й дочка Семочка мають російське громадянство.

Тодішній президент України Петро Порошенко указом від 12 квітня 2019 року звільнив Семочка з посади.

23 травня 2019 року Семочко звернувся до суду з позовною заявою, в якій стверджував, що його звільнення було незаконним. Суд відхилив заяву через прострочення місячного терміну та брак доказів поважної причини, через яку заяву не було подано вчасно. Адвокати Семочка переконали суд у обґрунтованості прострочення, оскільки з 8 по 22 квітня Семочко був на лікарняному. Після цього суд відкрив провадження у справі.

Після початку розгляду справи Порошенка неодноразово викликали на допити у ній, проте на виклики він не являвся.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА