15:02 22.12.2019

Макрон відмовився від президентської пенсії

2 хв читати
Макрон відмовився від президентської пенсії

Президент Франції Еммануель Макрон, якому минулої суботи виповнилося 42 роки, в розпал протестів проти пенсійної реформи у країні відмовився від своєї майбутньої пенсії глави держави, повідомляють французькі ЗМІ з посиланням на Єлисейський палац.

"Він не отримуватиме цю пенсію, передбачену законом по завершенні свого мандата, оскільки вважає, що цей закон зі сфери зобов'язального права необхідно стандартизувати. І отже, він не застосує його до себе... Ми живемо в епоху, коли виборні особи мають служити прикладом", - цитує газета "Парізьєн" джерело в канцелярії президента республіки.

Видання нагадує, що президент є єдиним, хто користується таким спеціальним режимом винагороди. За законом 1955 року після складання повноважень колишні глави держав отримують довічну дотацію, еквівалентну зарплаті державного радника - 6220 євро на місяць.

За словами джерела, в цьому рішенні Макрона немає самореклами, а лише бажання бути послідовним, відмовившись від довічної пенсії, на яку він має право після завершення мандата у 2022 році. А послідовність потребує, щоб закон 1955 року надалі не застосовувався до жодного з майбутніх президентів.

Макрон також прийняв рішення в майбутньому не засідати в Конституційній раді Франції. Колишні президенти країни є довічними членами цієї ради з винагородою в 13,5 тис. євро на місяць.

Про це рішення, що стало відомим під час перебування Макрона у Кот-Д'івуарі оголошено на 17-й день загальнонаціонального страйкового руху проти пенсійної реформи у Франції, ініційованої президентом.

В інтерв'ю в неділю радіостанції "Європа 1" національний секретар Французької комуністичної партії Фаб'єн Руссель сказав, що це нормально – "покласти кінець цьому виду привілеїв" президента, міністрів і членів парламенту.

Лідер комуністів продовжив: "Після того, як він (Макрон) отримав 2,4 млн євро за 18 місяців у банку Ротшильда, за які заплатив податок на великий статок, і, прийшовши до влади, скасував цей податок, справді, коли йому буде 45 років, він зможе обійтися без цієї пенсії". "У нього достатньо для цього коштів", - додав Руссель.

Пенсійна реформа покликана, зокрема, скасувати деякі "спеціальні режими" пенсій за певні види роботи і стандартизувати їх. На думку нацсекретаря компартії, президентська пенсія - це не спеціальний режим, а привілей".

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА