27 червня 2018, 15:06

Про що говорив Гройсман в Копенгагені?

Сьогодні в Копенгагені відбувається величезна міжнародна конференція, присвячена Україні, UkraineReformСonference. Тут український Прем'єр, міністри, народні депутати України, представники міністерств закордонних справ 34 країн світу, включаючи США, країни ЄС та Азії, а також представники ключових міжнародних організацій.

Це непересічний майданчик для українського уряду, високопосадовців та громадянського суспільства скомунікувати результати реформ в Україні, поділитись планами та домовитись з міжнародними партнерами про співпрацю і допомогу.

Конференцію відкрив Прем'єр-міністр Данії Ларс Расмуссен, який згадав про російську агресію та пообіцяв, що Україна не залишиться на задвірках сама у вигляді "замороженого конфлікту". Разом з тим, він наголосив на важливості продовження реформ в Україні, зокрема згадавши про реформу юстиції та приватизацію кількох тисяч державних підприємств.

Далі виступав український Прем'єр Володимир Гройсман. Він згадав про 5 пріоритетів, які були окреслені ним минулого року на першій подібній конференції в Лондоні, та поділився з аудиторією результатами роботи по цих пріоритетах. Йдеться про:

1. Освіту

2. Медичну реформу

3. Приватизацію

4. Пенсійну реформу

5. Земельну реформу

Як зазначив Гройсман, по перших чотирьох напрямах уже розпочата робота. Про п'ятий він скромно промовчав, але ми знаємо хто протистоїть земельній реформі в Парламенті;)

Про які інші досягнення і, більше, плани хизувався Прем'єр-Міністр?

Перше, що, як козир з рукава, дістав Гройсман – це щойно прийнятий і підписаний Президентом закон про Антикорупційний суд. Правда, він не розповів як в останній момент в цьому законі підмінили норму про апеляцію, яка може поставити під удар ті справи, які НАБУ та САП вже передали або передадуть до суду до створення Антикорупційного суда.

Далі він поділився планами про масштабну приватизацію, яка має пройти, як зазначив Гройсман, вже за новим законодавством, на яке буде поширене англійське право для забезпечення додаткового захисту інвестицій. Дай Бог, щоб так все і було.

В енергетичному блоці Прем'єр зробив дуже правильні акцент, згадавши про небезпеку Північного Потоку-2, як виклик безпеці Європи. Правда, ця теза не була розвинута і аргументована достатньо, тому складно оцінити чи вона "зайшла" іноземним партнерам. Важливіше – далі. Гройсман вказав, що за покладами енергоресурсів Україна посідає 2-3 місце в Європі, і важливо розвивати цей потенціал. В цьому напрямі уряд планує запустити ряд реформ, що забезпечать дерегуляцію і прозорість, зокрема через відкриті електронні торги.

Нарешті завершив свій спіч Гройсман болючим для України питанням – зовнішнім боргом України. Він зазначив, що великим викликом для країни є зовнішні борги, в т.ч. взяті в 2013 році, натякаючи на сумнівну позику Путіна Януковичу. Водночас, як зазначив Прем'єр, Україна витрачає велизчезні кошти на оборону, захищаючи не лише власних громадян, а й безпеку всієї Європи. На оборонку згідно з Гройсманом було витрачено 5 млрд. Також великі вкладення були зроблені в очищення банківського секртору – на це витратили 4,5 млрд. Тому, враховуючи, що в найближчі роки Україні, як сказав Гройсман, доведеться повернути 33 млрд, важливий доступ до нових фінансових інструментів.

Оновлений сайт ''Прихисток'' – що змінилося для користувачів

Чи пам'ятаєте ви перший день широкомасштабного вторгнення русні? Я дуже добре пам'ятаю цей день. Перше питання, яке крутилося тоді в голові: чим я можу допомогти? Я розуміла, що через війну буде велика хвиля ВПО, які будуть рятуватися від обстрілів, але масштаби хвилі біженців цього разу будуть набагато більші, ніж у 2014-му році...

Каток БЕБа проти українського бізнесу

Для чого у 2021 році було створене Бюро економічної безпеки? Цей орган мав позбавити бізнес від зайвої уваги правоохоронців, які по черзі приходили з "масками шоу" на працюючі підприємства...

Три місяці указу Президента – як силовики виконали рішення РНБО по бізнесу

Вчора завершилась дія указу Президента по зменшенню тиску на бізнес. Сьогодні обговорили результати на закритій зустріч з Генеральним прокурором і бізнес-асоціаціями...

Як посилити підтримку України в США і хто наші союзники

Я вже якось розповідала вам, що в США найбільше підтримують Україну інтелектуальна еліта і військові – тобто ті, хто максимально глибоко і практично в контексті і не ведуться на провокації і маніпуляції...

Сервіс для пошуку безкоштовного житла для переселенців "Прихисток" стане зручнішим

Сьогодні в Україні майже 5 млн внутрішніх переселенців, понад 3,5 млн з них стали біженцями після 24 лютого 2022 року. Забезпечення житлом мільйонів людей, які тікали від війни, було одним з ключових викликів для держави на початку широкомасштабного вторгнення, і залишається ключовою проблемою на найближчі роки...

Часи неймовірних сценаріїв або про двох вчорашніх чорних лебедів

Вчора в небо полетіли 2 цікавих чорних лебедя... Безпекових, політичних, а можливо навіть і геополітичних. Це призначення Залужного послом в Британію та вступ Швеції в НАТО...