08:06 15.11.2019

США і Китай близькі до укладення торговельної угоди

2 хв читати
США і Китай близькі до укладення торговельної угоди

Сполучені Штати і Китай вже близькі до укладення угоди з подолання розбіжностей у торгівлі, заявив економічний радник президента США Ларрі Кадлоу.

"Ми наближаємося. Настрій досить гарний, у цьому питанні не завжди було все добре", - сказав він на заході в Раді з міжнародних відносин у Вашингтоні.

Кадлоу повідомив, що тільки-но прийшов із зустрічі вищих посадових осіб адміністрації президента Дональда Трампа, що відповідають за торговельні питання, і налаштований оптимістично.

"Це ще не зроблено, але є дуже хороший прогрес, переговори були дуже конструктивними", - сказав він.

Він також натякнув, що для укладення угоди Трампу і голові КНР Сі Цзіньпіну необов'язково зустрічатися особисто, сказавши жартома, що волів би, щоб угода була підписана в його кабінеті на другому поверсі Білого дому.

"Я не люблю подорожувати", - пояснив чиновник.

Планувалося, що угода в першій фазі може бути підписана "на полях" саміту АТЕС цього місяця в Чилі, але чилійський президент через внутрішні проблеми в країні скасував форум.

Раніше Трамп сказав, що сподівається на підписання угоди з Китаєм найближчим часом, зазначивши при цьому, що обов'язковою умовою є те, що угода повинна бути вигідна Америці. В іншому випадку він пригрозив введенням нових мит на китайську продукцію.

Водночас, як повідомила напередодні The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела, торговельні переговори США і Китаю знову опинилися в підвішеному стані, оскільки сторони як і раніше розходяться в думках з низки важливих питань, пише газета.

Так, за словами джерел, Пекін не хоче включати в текст угоди точний обсяг сільськогосподарських товарів, які він зобов'язується викуповувати в рамках угоди з першого етапу врегулювання торговельного спору.

Раніше президент США Дональд Трамп повідомив, що відповідно до досягнутих домовленостей Китай буде закуповувати сільгосппродукцію на суму до $ 50 млрд на рік.

Пекін хотів би уникнути підписання угоди, яка може виявитися більш вигідною США, ніж Китаю, і хотів би мати певний простір для маневру на випадок чергового погіршення відносин зі Штатами, повідомило одне з джерел.

"Ми завжди можемо зупинити закупівлі, якщо ситуація погіршиться", - зазначило джерело.

Іншим спірним питанням є те, коли і в якому обсязі Вашингтон скасує введені раніше мита на китайські товари, що входить до ключових вимог КНР, зазначають джерела.

За їх словами, китайська сторона також чинить опір утвердженню жорсткого механізму контролю за виконанням угоди.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили по критичній інфраструктурі Харкова, інформація про постраждалих уточнюється

Окупанти обстріляли Малоданилівську громаду Харківської області

САП і НАБУ повідомили ексголові «Полтавапаливо» про підозру в завданні майже 13 млн грн збитків

РФ атакує південні та центральні області України кількома групами ударних БпЛА

Кількість бойових зіткнень зросла до 102, найскладніша ситуація залишається на Куп'янському та Покровському напрямках - Генштаб

Війська РФ від початку доби використали 69 УАБів і понад 360 дронів-камікадзе для ударів по Україні - Генштаб

Окупанти атакують уздовж майже всієї лінії фронту, від початку доби було 82 ворожі штурми - Генштаб

За ексзаступника керівника Офісу президента Смирнова внесли заставу в десять млн грн

Гетманцев анонсує цілодобові пости і відеоспостереження на тютюнових фабриках

Міністри оборони України та США обговорили поточну ситуацію на полі бою та відновлення бойових бригад

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА