Виставку сакральної атрибутики відкрили у заповіднику "Давній Галич"

Автор: Halicz | 16 квітня 2019 12:56 |



У час Великого посту в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка давніх галицьких хрестів ХVІІ–ХХ ст. з експозицій Музею історії Галича та Музею етнографії, а також із фондів заповідника. Завідувач науково-освітнього відділу, кандидат історичних наук Андрій Стасюк запросив поблагословити захід пароха церкви Різдва Христового в Галичі о. Володимира Кузюка. Священик розповів про значення хреста для християн, його символіку.

–В час розп'яття хрест був символом приниження, символом ганьби, але після Христового Воскресіння він став символом віри, – наголосив о. Володимир. – Віруючі люди, незалежно, до якої конфесії належать, з пошаною ставляться до хреста, бо він показує нам дорогу до вічного життя. Україна – християнська країна, має свою християнську історію. Апостол Андрій Первозванний, перший благовісник Євангелія Христового на землях України, відчув особливу Божу благодать на київських горах.


Ось як свідчить про це «Повість минулих літ»: «І прибув він до гирла Дніпрового, а звідти вирушив угору по Дніпру. І сталося, що він прибув і зупинився під горами на березі. А ранком, вставши, промовив він до учнів, що були з ним: «Бачите ви гори ці? На горах цих засяє благодать Божа, буде місто велике і багато церков здвигне тут Бог». І піднявся він на гори ці, благословив їх, помолився Богу і зійшов з гори цієї, де пізніше виріс Київ».

Про знак хреста з позиції релігієзнавства розповів заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький. Він охарактеризував історичні події того часу, коли жив Ісус Христос, нагадав уривок з Євангелія, де описані останні години земного життя Сина Божого, зазначив, що смерть на хресті була найбільш мученича.


Завідувач науково-освітнього відділу, кандидат історичних наук Андрій Стасюк повідомив, що на виставці демонструється понад три десятки хрестів з галицьких храмів та церков Гуцульщини, різних за типологією, ознаками, конфесійною приналежністю. Є серед них напрестольні, процесійні, ручні хрести, розп'яття, нагрудні хрестики тощо. В Картинній галереї експонуються також фотороботи заступника генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з питань культурної спадщини Володимира Дідуха. Виставка діятиме до 19 квітня.

Любов Бойко

Схожі публікації

Коментарі (0)

 

Новини

Події

Журнал
«Музейний простір»

Актуальний номер - № 4(14) за 2014 рік

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Рейтинг

Календар

Травень 2024

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Квітень | Червень