Банки продовжують підвищувати депозитні ставки, посилюючи боротьбу за вкладників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки продовжують підвищувати депозитні ставки, посилюючи боротьбу за вкладників

Кредит&Депозит
2370
В умовах дефіциту коштів у банків населення отримало гарну можливість заробити на депозитах - вчора середня ставка за роздрібними гривневими внесками перевищила 17% річних. До кінця літа установи, що ще не вступили в депозитні перегони, можуть підняти ставки на 1-2%, відзначають учасники ринку.
Банки посилюють боротьбу за вкладників. Вчора ввечері індекс ставок за річними гривневими внесками для населення UIRD вперше з травня 2011 року перевищив 17% і досяг 17,12%. Зараз банки навіть більш щедрі, ніж наприкінці минулого року, коли через гостру нестачу ліквідності ставки за депозитами перевищували 25% - тоді UIRD був навіть менше 16%. В агентстві Thomson Reuters, що розраховує індекс, повідомили, що його підвищення спровокували два банки: Банк Кредит Дніпро підняв ставку з 16,75% до 17,5%, а Кредитпромбанк - з 17% до 20%. Отримати коментар цих установ не вдалося.
Банки змушені підвищувати дохідність депозитів для залучення більшої кількості клієнтів через відсутність ліквідності. "Підвищення ставок за депозитами в основному пояснюється сезонним спадом ділової активності. Підприємства здійснюють менше розрахунків, а значить, знижуються залишки на коррахунках. Як наслідок, банки потребують ресурсів і активізуються з метою накопичення ресурсів на все літо", - говорить начальник департаменту методології та розробки банківських продуктів Єврогазбанку Костянтин Кононенко. За підсумками червня кошти на рахунках підприємств зросли всього на 438 млн грн, а в попередні місяці вони тільки забирали свої кошти - з початку року їх портфель заощаджень як у гривні, так і в іноземній валюті скоротився на 14,8 млрд грн.
Така ситуація триватиме до кінця року, вважають учасники ринку. "У передвиборчий період населення переживає більше, ніж зазвичай, зокрема - за стабільність курсу, тому розміщує менше гривні в банках на тривалі терміни. У той же час на ринку є проблеми із гривневою ліквідністю, Нацбанк вживає заходів із втримання курсу долара, тому обсяги національної валюти недостатні. Зараз я не бачу можливостей для зниження ставок за депозитами, у другій половині року тенденція зростання буде продовжуватися", - упевнений голова правління Платинум Банку Грег Краснов.
До 17-відсоткового рівня будуть підтягуватися і більші банки. "Якщо говорити про найближчу перспективу, то ми плануємо в серпні підвищення ставок у гривні на 1-1,5% - в залежності від терміну розміщення вони будуть в межах 15-17% річних", - говорить начальник відділу пасивно-активних операцій ОТП Банку Світлана Вельш. За її словами, ставки на ринку цілком можуть досягти 25% річних. За даними компанії "Простобанк Консалтинг", зараз найдорожче річні гривневі внески залучають банк "Таврика" і Євробанк - по 23,5%.
Експерти радять вкладникам розміщувати свої кошти на короткі терміни. "Все залежить від розміру установи. Великі банки мають у своєму розпорядженні великий ресурс, їх ставки до кінця літа піднімуться максимум на 1%. У дрібних і середніх установ діапазон зростання складе 1,5-2%. Проведення виборів не гарантує ні підвищення, ні зниження ставок. Все буде залежати від економічної політики, що проводиться урядом спільно з НБУ. Тому зараз краще розміщувати гроші на короткострокові депозити терміном до трьох місяців", - радить пан Кононенко.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас
Что то мне это напоминает...В 2008 тоже ставки по депо добивали до 25% в гривне, однако и в валюте были предложения до 15% ("Дельта"например...),а сейчас валютные ставки по депозитам максимум 9-10%.Такой тренд не спроста...
Показати весь коментар
Показати весь коментар
Показати весь коментар
qwertty, Если бы это было так, как вы думаете, внешний долг Украины бы увеличивался или уменьшался?
qwertty,
Показати весь коментар
Читати всі коментарі на форумі