09:17 29.12.2020

Палата представників США схвалила законопроект про оборонний бюджет, незважаючи на вето Трампа

2 хв читати
Палата представників США схвалила законопроект про оборонний бюджет, незважаючи на вето Трампа

Члени Палати представників США схвалили законопроект про оборонний бюджет, незважаючи на те, що раніше президент країни Дональд Трамп ветував цей документ.

Згідно з підсумками голосування, понад дві третини членів Палати представників проголосували в понеділок за скасування вето президента Трампа на обов'язковий законопроект про оборонну політику, повідомляють ЗМІ.

Тепер щодо законопроекту має проголосувати Сенат. Очікується, що верхня палата Конгресу зможе розглянути його вже у вівторок.

Для подолання вето Трампа в кожній із палат "за" законопроект мають проголосувати дві третини голосуючих.

Раніше в грудні обидві палати Конгресу вже схвалили цей проект, причому - переважною більшістю голосів. Однак 23 грудня Трамп наклав на нього вето.

За словами американського лідера, оборонний бюджет у нинішньому вигляді стане "подарунком Китаю і Росії".

Законопроект передбачає виділення $740,5 млрд на фінансування діяльності Пентагону і програм у сфері оборони і безпеки за лінією міністерства енергетики США.

Крім того, законопроект містить положення про посилення американських санкцій проти російських трубопровідних проектів "Північний потік 2" і "Турецький потік". Зокрема, проект передбачає санкції за сприяння продажу, оренді або надання трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, надання страхування і перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних з будівництвом газопроводу.

Також проект оборонного бюджету США на 2021 фінансовий рік передбачає введення нових санкцій проти Туреччини за придбання нею російських ЗРК С-400. Зокрема, президенту пропонується протягом 30 днів після підписання закону про оборонні витрати ввести "п'ять або більше санкцій" щодо тих турецьких чиновників, які брали участь у процесі придбання С-400.

Однак заперечення Трампа проти проекту бюджету не пов'язані з цими санкціями. Він, зокрема, бореться за скасування статті 230 закону про телекомунікації 1996 року, яка звільняє інтернет-платформи від юридичної відповідальності за розміщення користувацького контенту.

Також Трамп незадоволений положеннями, які можуть ускладнити процес виведення військ США з Афганістану і ФРН. Невдоволення у нього викликає й ініціатива з перейменування військових баз і монументів на честь воєначальників-конфедератів.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА