19:50 05.03.2020

ВР висловила недовіру Рябошапці і відправила його у відставку з посади генпрокурора

2 хв читати
ВР висловила недовіру Рябошапці і відправила його у відставку з посади генпрокурора

Верховна Рада на позачерговому засіданні 5 березня ухвалила постанову про висловлення недовіри генеральному прокурору України Руслану Рябошапці.

За постанову проголосували 263 народні депутати.

На підтримку постанови проголосували 179 народних депутатів фракції "Слуга народу", 36 - фракції "Опозиційна платформа - За життя", 16 - групи "Довіра", 15 - групи "За майбутнє" і 17 позафракційних парламентарів. Фракції партій "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос" не дали жодного голосу "за".

Нині посаду першого заступника генпрокурора обіймає Віталій Касько. Ймовірно, він виконуватиме обов'язки генпрокурора.

Згідно зі ст. 131-1 Конституції України, генерального прокурора України призначає на посаду і звільняє з посади глава держави з відома Верховної Ради. Термін його повноважень становить шість років, причому та сама особа не може обіймати посаду генпрокурора два терміни поспіль.

Водночас, згідно з п. 25 ст. 85 Конституції, до повноважень українського парламенту входить надання згоди на призначення на посаду та звільнення з посади президентом генпрокурора; а також висловлення недовіри генпрокурору, що спричиняє його відставку з посади.

Згідно зі ст. 51 закону "Про прокуратуру", генпрокурор звільняється з посади також у разі неможливості виконувати повноваження за станом здоров'я; порушення вимог щодо несумісності; набуття чинності обвинувальним вироком щодо нього; припинення його громадянства; подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням, з інших підстав.

Генеральний прокурор також входить за посадою до складу Вищої ради юстиції, а згідно зі ст. 107 Конституції є за посадою також і членом Ради національної безпеки і оборони України.

Руслана Рябошапку було призначено на посаду генерального прокурора України рішенням Верховної Ради від 29 серпня 2019 року. До цього обіймав посаду заступника глави Офісу президента України Володимира Зеленського - з травня до серпня 2019 року.

З березня 2016 року до червня 2017 року був членом Національного агентства з питань запобігання корупції.

З 2014 до 2019 року - заступник міністра юстиції України. Також працював у неурядовій правозахисній організації "Transparency International Україна", в якій очолював департамент аналізу антикорупційної політики.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА