13:35 01.10.2019

Антикорупційний комітет рекомендує ВР ухвалити в цілому законопроект про зміну форми управління НАЗК

4 хв читати
Антикорупційний комітет рекомендує ВР ухвалити в цілому законопроект про зміну форми управління НАЗК

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики підготував до затвердження парламентом у другому читанні законопроект, який передбачає зміну форми управління Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), обов'язкове е-декларування для керівництва Офісу президента і скорочення державного фінансування політичних партій.

Як повідомляється на сайті українського парламенту, комітет на своєму засіданні в понеділок завершив розгляд поправок до проекту закону (№1029).

Згідно з повідомленням, загалом народні депутати подали 131 правку.

"За підсумками розгляду комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції" у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками", - інформують на сайті ВР.

Наразі текст законопроекту з поправками до другого читання на сайті парламенту не розміщено.

Як раніше повідомлялося, автор законопроекту президент України Володимир Зеленський пропонує поширити дію закону про запобігання корупції в частині е-декларування на посади в Офісі президента України, яких призначає і звільняє глава держави, а також на посади патронатної служби згідно з законом про державну службу й на помічників суддів. При цьому з переліку приберуть громадських активістів-антикорупціонерів, е-декларування для яких раніше вже було скасовано рішенням Конституційного суду.

Згідно з законопроектом, декларації керівника Офісу президента, його першого заступника і заступника обов'язково повністю перевірятиме НАЗК, як і посадових осіб, які мають відповідальне або особливо відповідальне становище. Керувати діяльністю Національного агентства з питань запобігання корупції замість п'ятьох членів буде голова, якого призначає і звільняє Кабінет Міністрів. Отже, форма управління НАЗК зміниться з колегіальної на одноосібну.

У законопроекті прописано вимоги та обмеження для претендентів на посаду голови Нацагентства. Його призначатимуть на чотири роки, та сама людина не зможе обіймати посаду двічі поспіль, а однією з підстав для звільнення буде висновок комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК про неефективність такої діяльності.

Глава Агентства зможе призначити собі трьох заступників. За його рішенням може бути створено щонайбільше шість територіальних органів НАЗК, територія діяльності яких може не збігатися з адміністративно-територіальним поділом.

У законопроекті прописано порядок проведення конкурсу на посаду голови Нацагентства.

Законопроект передбачає створення уповноважених підрозділів щодо запобігання та виявлення корупції в Офісі президента України, апараті Верховної Ради України, секретаріаті Кабміну, апаратах РНБО, Рахункової палати, Верховного суду, Вищого антикорупційного суду, Конституційного суду, Національного банку, апаратах та територіальних органах міністерств, на державних підприємствах, у місцевих радах, адміністраціях та інших державних установах.

Посадовий оклад голови НАЗК становитиме 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних громадян, його заступників – 30 мінімумів, а керівників територіальних управлінь – 25. Передбачено також надбавки та премії.

Наразі оклад члена агентства становить 19,5 прожиткового мінімуму, а глави органу – пропорційно окладу члена НАЗК з коефіцієнтом 1,3.

У законопроекті є окрема норма, відповідно до якої на іноземців-нерезидентів, які є членами наглядових рад державних банків або підприємств, не поширюється закон у частині подання е-декларацій.

Водночас пропонується зобов'язати подавати декларації тих, хто працює на посадах у сфері оперативно-розшукової, розвідувальної, контррозвідувальної діяльності, якщо їх призначає та звільняє президент актами без грифа таємності.

Спеціальна перевірка осіб, яких призначає президент, Верховна Рада, Кабінет Міністрів, здійснюється після призначення на посаду, за винятком посади судді (ст. 56).

Крім того, мають намір зобов'язати кандидатів у нардепи на позачергових, проміжних, повторних виборах подавати декларації, зараз це не передбачено (ст. 107 закону про вибори народних депутатів).

Закон набуде чинності наступного дня після публікації.

Згідно з перехідними положеннями законопроекту, після цього через 45 днів достроково припинять повноваження членів НАЗК, керівників апарату, членів громадської ради при Агентстві. Упродовж цих 45 днів Кабмін повинен буде провести конкурс для призначення нового глави НАЗК, а протягом двох місяців забезпечити формування громадської ради при органі. Крім того, Кабмін матиме визначити склад комісії з аудиту ефективності НАЗК не пізніше ніж через два роки з дня призначення голови агентства.

Також цим законопроектом президент України пропонує скоротити щорічне державне фінансування партій з 0,02 до 0,01 розміру мінімальної заробітної плати, помноженої на кількість виборців, які взяли участь у голосуванні в багатомандатному виборчому окрузі на останніх виборах народних депутатів. Передбачається також, що право на держфінансування матимуть партії, які на останніх парламентських виборах набрали щонайменше 5% голосів у багатомандатному виборчому окрузі. Нині фінансування отримують партії, що подолали 2-відсотковий поріг.

"Незрозуміло, чому в законі про перезавантаження НАЗК виникає норма фактично про скасування фінансування політичних партій, які не набрали 5%, тобто мета закону, який дав би можливість розвиватися партійній системі в Україні, вона фактично нівелюється цим законом", зазначила народний депутат із фракції "Європейська солідарність" Вікторія Сюмар під час обговорення законопроекту на пленарному засіданні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Парламентській асамблеї НАТО ми закликали країни Альянсу зняти обмеження на удари по цілям в Росії - Порошенко

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА