10:29 15.11.2019

"Євросолідарність" готує поправки до закону про ринок землі, які знімуть закладені в ньому ризики, - Герасимов

2 хв читати
"Євросолідарність" готує поправки до закону про ринок землі, які знімуть закладені в ньому ризики, - Герасимов

 Парламентська фракція "Європейська солідарність" підтримує впровадження цивілізованого ринку землі в Україні й готує глобальні поправки до затвердженого Верховною Радою в першому читанні в середу законопроекту про ринок землі, заявив співголова фракції Артур Герасимов.

"Європейська солідарність" була, є і буде за цивілізований ринок землі. Але ми завжди читаємо те, що голосується. І те, що голосувалося вчора (в середу - ІФ), законом про ринок землі назвати не можна. Саме тому до другого читання ми дуже ретельно готуватимемо серйозні поправки. Для того, щоб виправити фундаментальні недоліки в цьому законі", - сказав Герасимов в ефірі програми "Право на владу", повідомляє прес-служба "Євросолідарності".

За словами парламентарія, першим пунктом, який не влаштовує "Євросолідарність", є концентрація землі в одних руках.

"Двісті тисяч гектарів - в одні руки! Наприклад, Яворівський район Львівської області - площа 155 тисяч гектарів. Решетилівський район Полтавської області - 100 тис. гектарів. Овідіопольський район Одеської області - 80 тис. гектарів. А ви пропонуєте 200 тисяч гектарів в одні руки. Тобто закон не для українців, а для олігархів", - зазначив Герасимов.

"Друге питання. Чому не встановлено мінімальну ціну? Наша вимога, щоб мінімальна ціна була щонайменше 50-75 тис. грн за гектар залежно від типу землі", - зазначив співголова фракції.

"І третій момент. Ретельна перевірка коштів, за які купується земля. Адже запобіжників від того, що її куплять росіяни, поки що немає", - застеріг Герасимов.

Він повідомив, що "Євросолідарність" озвучувала свої пропозиції ще до першого читання, однак монобільшість їх не врахувала.

"На одному з перших засідань профільного комітету було зазначено, що перш ніж ухвалюватиметься цей закон, буде його широке обговорення, і відбудуться парламентські слухання. Тепер ці парламентські слухання будуть після ухвалення закону. Треба було спочатку провести ці слухання, і тільки після того виходити на голосування", - зазначив Герасимов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА