16:13 30.05.2018

Суд призначив на 21 червня перше засідання у "справі екс-нардепа Мартиненка"

3 хв читати
Суд призначив на 21 червня перше засідання у "справі екс-нардепа Мартиненка"

Шевченківський районний суд м.Києва призначив на 21 червня перше засідання у справі за обвинуваченням колишнього народного депутата України Миколи Мартиненка та групи інших осіб у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом.

Як повідомляється на сайті суду в розділі "Список справ, призначених до розгляду", початок засідання призначено 21 червня на 10:00.

Розглядати справу буде колегія суддів у складі Оксани Голуб, Тетяни Левицької та Оксани Хардін

Як повідомлялося, 22 травня 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила, що направила до суду обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього парламентарія М.Мартиненка, Сергія Переломи, Руслана Журила, Олександра Сорокіна, Володимира Богданця і Валерія Василькова в справі про заволодіння коштами держпідприємств "Східний гірничо-збагачувальний комбінат"(СхідГЗК) та" Енергоатом".

За інформацією САП, обвинуваченим інкримінується скоєння злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України ( створення злочинної організації) ".

Так, М.Мартиненко та Валерію Василькову інкримінується заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів з постачання обладнання для зазначеного підприємства від чеської компанії Skoda JS та укладенні та виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA на загальну суму EUR6 , 4 млн.

Крім того, М.Мартиненка, С.Перелому, Р.Журило, О.Сорокіна та В.Богданця обвинувачують у заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" у сумі $17,28 мільйонів шляхом неправомірного укладення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.

За інформацією САП, наразі триває досудове розслідування щодо інших підозрюваних в скоєнні цих злочинів, зокрема, оголошено розшук ще чотирьох фігурантів, двоє з яких - громадяни Австрії, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано, йому обрано запобіжний захід .

У свою чергу прес-служба колишнього народного депутата Н.Мартиненка у вівторок поширила його заяву, в якій стверджується, що НАБУ і САП "лише під тиском Миколи Мартиненка передали до суду справу, де фігурує екс-депутат".

"Я чекаю суду, де обвинувачення будуть мною спростовані. А всі причетні до фальсифікацій рано чи пізно відповідатимуть за законом, і нестимуть кримінальну відповідальність. Справа проти головного детектива НАБУ Калужинського - лише перший дзвіночок для пана Ситника та всіх інших, причетних до дискредитації мого імені", - цитує Мартиненка його прес-служба.

Як повідомлялося, розслідування за фактом заволодіння коштів "Енергоатому" в сумі EUR6,4 млн детективи НАБУ зареєстрували в грудні 2015 року.

20 квітня 2017 року детективи НАБУ і прокурори САП затримали М.Мартиненка та першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" С.Перелому за підозрою в скоєнні злочинів за ч.1 ст. 255 (створення злочинної організації) та ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

24 квітня 2017 року Суддя Солом'янського райсуду Києва відмовив в арешті М.Мартиненку з альтернативою застави в 300 млн грн і відпустив його під особисте поручительство кількох народних депутатів.

25 жовтня 2017 року М.Мартиненку було повідомлено про підозру у рамках цього провадження у ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

У листопаді 2017 року процесуальний керівник, прокурор САП прийняв рішення про об'єднання двох зазначених кримінальних проваджень в одне.

У січні 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України за дорученням прокурора САП відкрили М.Мартиненку та його захисникам доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" і "Енергоатом".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість бойових зіткнень зросла до 102, найскладніша ситуація залишається на Куп'янському та Покровському напрямках - Генштаб

Війська РФ від початку доби використали 69 УАБів і понад 360 дронів-камікадзе для ударів по Україні - Генштаб

Окупанти атакують уздовж майже всієї лінії фронту, від початку доби було 82 ворожі штурми - Генштаб

За ексзаступника керівника Офісу президента Смирнова внесли заставу в десять млн грн

Гетманцев анонсує цілодобові пости і відеоспостереження на тютюнових фабриках

Міністри оборони України та США обговорили поточну ситуацію на полі бою та відновлення бойових бригад

Богомолець: Мартиненко робив усе, щоб Україна ставала кращою

Польща не накладала обмежень на використання Україною польської зброї, українці можуть воювати, як хочуть

Разумков про Мартиненка: він був професіоналом і порядною людиною

Тарута: Мартиненко за будь-якої влади залишався безкомпромісним

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА