20:15 25.09.2018

УПЦ (МП) своїми заявами провокує міжконфесійну ворожнечу і стає на шлях самоізоляції

2 хв читати
УПЦ (МП) своїми заявами провокує міжконфесійну ворожнечу і стає на шлях самоізоляції

Синод Української православної церкви (Московського патріархату) своєю вимогою того, щоб екзархи Вселенського патріархату покинули Україну, сам провокує міжконфесійну ворожнечу, заявляє віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

"Заявою проти перебування представників Константинопольського патріарха в Україні Московський патріархат сам провокує міжконфесійну ворожнечу. Жодна церква не може нехтувати думкою більшості православних України, які підтримують надання Томосу", - написав В.Кириленко у своєму акаунті в "Твіттері" у вівторок увечері.

Він також висловив переконання, що "УПЦ МП стала на шлях самоізоляції".

Раніше у вівторок синод Української православної церкви (Московського патріархату) на засіданні закликав вселенського патріарха Варфоломія припинити втручання в їхні внутрішні справи. Також в УПЦ (МП) заявили, що екзархи Константинопольського патріархату архієпископ Памфілійський Данило і єпископ Едмонтонський Іларіон "мають покинути канонічну територію Української православної церкви". Крім цього було оголошено про те, що єпископат УПЦ (МП) призупиняє спільне служіння з ієрархами Константинопольського патріархату.

Як повідомлялося, Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

У прес-центрі Київської Патріархії (УПЦ-КП) підтримали це рішення і заявили, що очікують плідної співпраці з екзархами у підготовці до надання автокефалії Православної церкви в Україні.

"Для світської аудиторії функції екзарха в цьому випадку можуть бути порівняні з функціями надзвичайного і повноважного посла. Такий, особистий екзархат, слід відрізняти від іншої - територіальної, форми екзархату, яка в ХХ столітті існувала в Україні в Руської Православної Церкви. Щоб уникнути непорозумінь, слід пояснити, що призначення екзархом не означає утворення нової церковної юрисдикції в формі екзархату", - наголосили в УПЦ Київського патріархату.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА