20:43 17.04.2018

Законопроект про статус заручників буде доопрацьовано з урахуванням зауважень громадських організацій та родичів

2 хв читати

Законопроект, який стосується статусу політв'язнів і заручників, найближчим часом буде доопрацьовано з урахуванням зауважень громадських організацій та родичів заручників, повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактній групі Донбасом Ірина Геращенко.

"Я зроблю все, від мене залежить, щоб на цій сесії було нарешті ухвалено закон про підтримку зниклих і їхніх сімей. Також обговорили всі зареєстровані в ВР законопроекти, що стосуються врегулювання статусу політв'язнів і заручників, до всіх є серйозні зауваження громадських організацій і сімей, домовилися найближчим часом доопрацювати більш актуальний і не популістський варіант", - написала І.Геращенко на сторінці в Фейсбуці за підсумками зустрічі з омбудсменом Людмилою Денисовою, сім'ями заручників і зниклих без вести.

Вона також висловила готовність звернутися до колег в парламенті із закликом відкликати зареєстровані законопроекти про статус заручників і політв'язнів і внести "спільний, об'єднаний, підтриманий" громадськими організаціями.

Крім того, І.Геращенко поінформувала присутніх про роботу гуманітарної підгрупи ТКГ, зокрема, знову підтвердила готовність української сторони передати РФ 23 росіян, засуджених за злочини проти суверенітету України, з тим, щоб звільнити політв'язнів Кремля, що містяться в російських в'язницях.

"Також ми прагнемо провести черговий етап звільнення заручників з окупованих територій. Найбільш проблемним є пошук зниклих без вести, тут у нас немає ніякого прогресу, МКЧХ не допущено до цієї місії на окупованих територіях", - повідомила перший віце-спікер.

За її словами, на цій зустрічі домовилися активізувати співпрацю з офісом омбудсмена і відповідним департаментом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України в питаннях захисту сімей.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова, яка також була присутня на зустрічі, заявила, що проект закону про статус військовополонених "домовилися розробити разом в найближчі кілька тижнів".

"Також будемо робити єдиний узгоджений з Верховною Радою реєстр заручників і полонених. Переконана, такий реєстр дасть можливість більш продуктивно і дієво працювати над звільненням наших громадян", - написала Л.Денисова на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Важливо, щоб лідери з великим політичним впливом допомагали залучати до Саміту миру інших лідерів, які все ще балансують між Україною та Росією

Київ пропонує європейські варіанти змін до розподілу повноважень між державною та місцевою владами - заступник мера

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА