14:36 27.11.2020

Українці підтримують більшість карантинних обмежень, запроваджених урядом навесні 2020 року - опитування

2 хв читати
Українці підтримують більшість карантинних обмежень, запроваджених урядом навесні 2020 року - опитування

Жителі України підтримують більшість карантинних обмежень, запроваджених Кабінетом Міністрів України навесні 2020 року у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром прав людини ZMINA та Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, які було оприлюднено 27 листопада 2020 року.

Зазначено, що найбільше підтримують необхідність 14-денної ізоляції для осіб, які прибувають із-за кордону, а також заборону на проведення культурних, розважальних і спортивних масових заходів із кількістю учасників більше ніж десять осіб. Найменше населення підтримує заборону руху громадського та міжміського транспорту.

Так, згідно з оприлюдненими результатами загальнонаціонального опитування, 72% респондентів погодилися з необхідністю 14-денної ізоляції для осіб, що прибули з-за кордону або з непідконтрольних уряду України територій. Заборону на проведення культурних, розважальних і спортивних масових заходів за участі понад десяти осіб підтримали 63%, заборону на проведення релігійних зборів у культових спорудах - 60% респондентів. Крім того, більше ніж половина опитаних погодилася з необхідністю заборони на транспортне сполучення між країнами, а 57% підтримали вимогу самоізоляції для людей віком від 60 років. Заборону на роботу закладів громадського харчування підтримали 56%.

Водночас 68% респондентів виступили проти заборони руху громадського транспорту в населених пунктах (за - лише 27%). Проти заборони на транспортне сполучення між населеними пунктами виступили також 68% опитаних, за - 28%. Заборону на перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтримали 32% респондентів, заборону на відвідування парків, скверів, зон відпочинку, спортивних і дитячих майданчиків - 36% (проти - 59% опитаних).

Зазначено, що карантинні обмеження більше підтримувала молодь від 18 до 29 років, ніж старші респонденти, і жінки, ніж чоловіки.

Опитування проведене Київським міжнародним інститутом соціології з 12 до 16 вересня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера; computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України. Опитування проводилося в усіх областях України, окрім непідконтрольних уряду України територій. Загалом зібрано 2001 анкету. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% - для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%.

Дослідження проведене Центром прав людини ZMINA та Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва за підтримки проекту "Права людини для України", який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Олександр Мартиненко все життя присвятив українській журналістиці та сфері медіа - Верховна Рада

У ЄС немає консенсусу, чи потрібно проводити навчання українських військових на території України - Боррель

Знайдено останки ще одного загиблого в харківському "Епіцентрі" - жертв стало 18

Єрмак: Олександр Мартиненко - це історія професії, а також людина, яка назавжди буде в історії країни

Зеленський висловив співчуття у зв'язку зі смертю засновника й голови агентства "Інтерфакс-Україна" Олександра Мартиненка

Окупанти вдарили по Харкову, виникла пожежа в гаражах - мер

Підтримка антарктичної програми є стратегічним питанням, і Україна продовжуватиме це робити - Лісовий

Ексначальника Одеського обласного ТЦК повторно затримали на виході із СІЗО й повідомили про нову підозру

Щорічне взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі, які досягли 17-річного віку, не має стосунку до мобілізаційних заходів - роз'яснення

Комітет ПАРЄ визнав стирання української культурної ідентичності інструментом війни РФ проти України - Кравчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА