20:22 01.07.2020

ООН закликала всі сторони конфлікту на Донбасі вжити скоординованих і реалістичних заходів з відкриття КПВВ на лінії розмежування

2 хв читати
ООН закликала всі сторони конфлікту на Донбасі вжити скоординованих і реалістичних заходів з відкриття КПВВ на лінії розмежування

Організація об'єднаних націй (ООН) позитивно оцінює часткове відкриття трьох КПВВ на лінії розмежування на Донбасі, але нагадує всім сторонам про необхідність прийняття скоординованих і реалістичних заходів з їх відкриття, заявила координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані.

"ООН позитивно оцінює часткове відкриття трьох КПВВ, але нагадує всім сторонам про необхідність прийняття скоординованих і реалістичних заходів. Ми повинні думати про людей і повинні робити все, щоб уникати нічних черг на пунктах і скупчень під час активізації бойових дій на лінії фронту. Крім того, що люди ризикують життям у таких умовах, така процедура перетину є особливо небезпечною в умовах пандемії, оскільки неможливо забезпечити соціальну дистанцію, санітарно-гігієнічні засоби або індивідуальний захист", - сказала вона в середу на онлайн-конференції, присвяченій наданню Японією Україні $ 4, 2 млн допомоги.

Лубрані підкреслила, що рада тому, що при активній участі уряду України певні гуманітарні ослаблення були представлені, що дало можливість людям, які мають гостру необхідність, перетнути лінію розмежування.

"Криза, пов'язана з пандемією Covid-19 і обмеження для припинення поширення вірусу, поглибили і без того скрутне становище вразливих категорій населення, яке постраждало від конфлікту. Закриття лінії розмежування 21 березня залишило, принаймні, 300 тис. осіб похилого віку без пенсій, понад 160 тис. людей не змогли скористатися готівкою, тисячі сімей були розділені і не могли отримати життєво важливі послуги", - зазначила вона.

Координатор системи ООН в Україні наголосила, що поки Україна і весь світ переживають кризу, викликану пандемією Covid-19, конфлікт у східних областях триває і не виходить з фази загострення, піддаючи вразливі категорії населення ще більшій небезпеці.

"Запевняю вас, що, незважаючи на ці виклики, ООН продовжує виконувати свої зобов'язання, і надалі забезпечуватиме підтримку українського населення, яке постраждало від конфлікту. Я переконана, що за допомогою наших японських партнерів ми зможемо зробити ще більше", - підкреслила Лубрані.

Як повідомлялося, уряд Японії надасть Україні в 2020 році $ 4,2 млн допомоги, профінансувавши п'ять проектів, які будуть впроваджуватися агентствами системи ООН в Україні та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) для задоволення гуманітарних потреб, підтримки вразливих верств населення, відновлення східних областей України і невідкладної допомоги системі охорони здоров'я України для військовослужбовців.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА