15:10 18.11.2018

Доповідь лорда Джоплінга ПА НАТО – це аналіз гібридної війни Росії проти демократичного світу, – Фріз

2 хв читати
Доповідь лорда Джоплінга ПА НАТО – це аналіз гібридної війни Росії проти демократичного світу, – Фріз

Фундаментальна доповідь британського парламентарія лорда Джоплінга "Протидія гібридним загрозам у Росії" визначає, що гібридна війна РФ насамперед спрямована на Євроатлантичне співтовариство і країни НАТО/ЄС, вважає голова постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз.

Як написала І.Фріз на своїй сторінці у Facebook, доповідь британського парламентарія – це перша спроба аналізу всіх напрямків гібридної війни, яку нав'язав Кремль демократичному світу.

"Конкретні приклади різноманітного втручання Росії у США, Великій Британії, Німеччині, Франції, Швеції, Норвегії, Греції, Бельгії, Фінляндії, Україні, Грузії, Молдові тощо. Цей комплексний звіт спрямований на подальше інформування про гібридні дії Росії, включаючи політичне втручання, шпигунство, дезінформацію і пропаганду, кібератаки, кінетичне втручання, економічний тиск, а також демонструє як кілька методів зміцнюють і доповнюють один одного", – написала вона.

Нардеп також повідомила, що, за словами лорда Джоплінга, британська розвідка вже перекваліфікувала Росію в "першу" загрозу поруч з ісламським тероризмом.

І.Фріз також зазначила, що окремим пунктом у доповіді відзначено важливість надання Томосу Україні та хакерські атаки росіян на Вселенський патріархат.

"Релігійні та державні чиновники в Росії працюють пліч-о-пліч, щоб не допустити роз'єднання, оскільки це, безумовно, зменшить вплив Росії в Україні", – процитувала виступ британського парламентарія вона.

За словами українського парламентарія, доповідач звернув увагу на те, що російські хакери націлювалися на високопоставлених православних християнських діячів, зокрема вищих ієрархів патріарха Варфоломія I. "Як повідомляється, та сама російська хакерська група, Fancy Bear, була пов'язана з крадіжкою електронних поштових скриньок в Національній комісії США в 2016 році (Satter, 2018)", – процитувала І.Фріз і додала, що колеги з Німеччини, Іспанії, Литви, Великої Британії, Франції, Польщі, Туреччини не лише подякували за доповідь лорду Джоплінгу і підтримали його тези, а й схвалили доповідь як основоположну в питаннях протидії гібридним втручанням Росії.

Крім того, парламентарій висловила подяку лорду Джоплінгу за роботу з підготовки доповіді.

"Вагомий доклад ухвалено Комітетом з цивільного виміру та безпеки ПА НАТО. На основі нього буде ухвалюватися резолюція", – резюмувала голова української парламентської делегації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА