15:36 06.06.2019

Порошенко розцінює як спробу капітуляції вчорашні заяви в Мінську й очікує від політсил їхніх позицій

2 хв читати
Порошенко розцінює як спробу капітуляції вчорашні заяви в Мінську й очікує від політсил їхніх позицій

П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко закликає політичні сили країни висловити своє ставлення до останніх заяв про припинення економічної блокади ОРДЛО і припинення вогню у відповідь на атаки противника.

"Я закликаю всі політичні сили чітко визначитися з позицією і щодо капітуляції, і щодо європейської інтеграції для того, щоб не намагатися приховати дуже небезпечний намір капітуляції, який сьогодні, на жаль, загрожує нашій державі", - сказав Порошенко на брифінгу в четвер у Києві, коментуючи заяви, що пролунали напередодні на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Він висловив побоювання з огляду на можливе скасування рішення Ради національної безпеки та оборони України, "якщо це входило в директиви президента Зеленського, є кардинально шкідливим і дуже схоже на капітуляцію".

За його словами, в питанні врегулювання ситуації на сході України необхідно чітко дотримуватися тих "червоних ліній", які перетинати не можна.

Як повідомлялося, напередодні відбулося засідання ТКГ у Мінську. Кучма повідомив, що ТКГ обговорювала проблеми безпеки. Однією з домовленостей стало зазначення не лише моменту початку "режиму тиші", а й механізму його впровадження. "Сьогодні ми перед усім світом маємо показати, що хочемо цього "режиму тиші". Має бути записано, щоб не стріляти у відповідь, також необхідна заборона на обстріл цивільних об'єктів - шкіл, дитячих садків. До 19 червня група повинна розробити пропозиції. Ми маємо 19-го їх затвердити", - наводяться слова Кучми на сайті президента України Володимира Зеленського.

У свою чергу спецпредставник ОБСЄ в ТКГ з урегулювання ситуації на сході України Мартін Зайдік розповів журналістам про пропозицію Кучми зняти економічну блокаду з окупованих територій Донбасу. За його словами, це "буде на розгляді в економічній підгрупі наступного разу".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА