11:24 13.06.2019

Спецпредставник України Крижанівський обговорив із молдовським прем'єром Філіпом політичну кризу в Молдові та безпеку в регіоні

2 хв читати
Спецпредставник України Крижанівський обговорив із молдовським прем'єром Філіпом політичну кризу в Молдові та безпеку в регіоні

Прем'єр-міністр Молдови Павел Філіп обговорив зі спеціальним представником України в процесі врегулювання придністровського конфлікту Віктором Крижанівським вплив політичної кризи в Молдові на безпеку регіону.

Як повідомляється на сайті молдовського уряду, зустріч відбулася 12 червня. Співрозмовники обмінялися думками щодо політичної ситуації в Молдові. "Вони зазначили, що нинішня політична криза потенційно може дестабілізувати безпеку регіону", - йдеться в повідомленні.

Сторони наголосили на важливості підтримки конституційного ладу та правопорядку в Молдові, зазначивши, що рішення для нинішньої блокади в Республіці Молдова може бути знайдено лише шляхом діалогу між політичними силами за столом переговорів.

За інформацією інтернет-порталу Hromadske.ua, Крижанівський також став єдиним іноземним чиновником, який зустрівся з представниками колишнього уряду після призначення нового кабінету міністрів на чолі з Майєю Санду.

Як повідомлялося, лідера правої партії "Дія та солідарність" Майю Санду парламент призначив 8 червня прем'єр-міністром Молдови. Проте Конституційний суд визнав рішення парламенту незаконними. Суд у неділю, 9 червня, на якийсь час відсторонив від посади президента Ігоря Додона, надавши колишньому прем'єр-міністру Павлу Філіпу повноваження щодо розпуску парламенту. Він одразу ж підписав указ про розпуск парламенту і призначення дати дострокових виборів на 6 вересня.

Парламент Молдови 9 червня затвердив склад нового уряду й оголосив країну "захопленою державою", яку треба звільняти. Це відбулося після того, як Конституційний суд постановив, що президент зобов'язаний розпустити парламент і призначити дату дострокових виборів, оскільки протягом 90 днів після затвердження результатів виборів парламент не зміг сформувати новий уряд.

Партія соціалістів і правий блок ACUM вважають, що відведений термін не закінчився, оскільки в Конституції йдеться про термін в три місяці, а не 90 днів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА