Під час досліджень Місяця за допомогою літаючого інфрачервоного телескопа SOFIA на її зверненій до Землі стороні вперше зафіксовано сліди води, повідомили в понеділок представники NASA.
Астрономи знайшли невеликі ділянки льоду в районі північного та південного полюсів Місяця, які в один прекрасний день могли б стати для відвідувачів джерелом води.
КИЇВ. 10 серпня. УНН. Американські вчені знайшли пояснення виникненню загадкових візерунків на поверхні Місяця. Про це повідомляє Science Alert, передає УНН.
КИЇВ. 16 липня. УНН. Апарат Juno, який досліджував Юпітер, з використанням приладу Jovian InfraRed Auroral Mapper, знайшов нове джерело тепла поблизу південного полюса супутника Іо, що може вказувати на раніше нерозвіданий вулкан на маленькому супутнику Юпітера. Про це повідомляє УНН з посиланням на офіційний сайт...
КИЇВ. 26 жовтня. УНН. Стратосферна обсерваторія інфрачервоної астрономії (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy, SOFIA) NASA вперше підтвердила наявність води на поверхні Місяця, освітленій Сонцем. Про це американське аерокосмічне агентство повідомило на прес-конференції, пише УНН з посиланням також на повідомлення NASA.
КИЇВ. 29 травня. УНН. NASA має намір почати купувати місця на невеликих комерційних супутниках до кінця року і почати шукати мініатюрні прилади для рейсів на Місяць. Про це повідомляє УНН з посиланням на spacenews.
КИЇВ. 3 грудня. УНН. Місячна орбітальна станція Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору США (NASA) Lunar Reconnaissance Orbiter знайшла на поверхні супутника Землі уламки індійського апарату “Вікрам”, що розбився у вересні 2019 року. Знімки місця аварії опубліковані на сайті NASA, передає УНН.
КИЇВ. 23 квітня. УНН. NASA почне будівництво жилої навколомісячної станції (Lunar Orbital Platform) у 2019 році, а в 2025 році станцію планують відправити на орбіту Місяця. Про це повідомляє УНН з посиланням на Bloomberg.
Китайська капсула з космічного зонда, відомого як Chang’e-5, приземлилася на півночі Китаю. Про це 16 грудня повідомило агентство Xinhua з посиланням на космічне відомство
Як заявили ЗМІ, капсула привезла на Землю каміння та пил з
Вони стануть першими свіжими зразками місячної поверхні, отриманими вченими за чотири десятиліття після місій США та СРСР на Місяць у 1960-х і 1970-х...
Нова траєкторія економить дуже багато часу - відповідно, і палива. А це дозволить взяти на борт у політ до супутника Землі більше наукових інструментів.