Внесений до Верховної Ради законопроект президента України Володимира Зеленського про цивільну конфіскацію корупційних активів чиновників і відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення передбачає конфіскацію незаконних активів за рішеннями суду в цивільному порядку без обвинувального вироку, повідомляється на офіційному сайті глави держави.
Верховна Рада України відновила кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, яку вимагали західні партнери. Проте посадовці, щодо яких раніше проводили розслідування, не підпадають під нові норми.
КИЇВ. 28 лютого. УНН. Причиною скасування статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення стало недотримання у ній принципу презумпції невинуватості, яку закладено у Конституції України. Про це під час брифінгу повідомив Голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук, повідомляє...
Україна – одна з небагатьох держав Європи, де за незаконне збагачення чиновник має нести кримінальну відповідальність (стаття 368-2 Кримінального кодексу). Вперше це поняття з’явилося в українському законодавстві у 2011 році, а в 2014-му – на хвилі вимог Революції гідності – його допрацювали, згідно з міжнародними...
Для українських законотворців дуже важливо оформити процедуру покарання за незаконне збагачення так, щоб справді були покарані ті, хто отримали кошти у незаконний спосіб. Але наразі до законопроекту про незаконне збагачення, який подав Володимир Зеленський, є питання, зокрема, щодо процедури покарання.
Чинна влада скасували статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення через острах понести відповідальність за свої дії, заявив лідер Соціалістичної партії України Ілля Кива.