Автоматична обсерваторія на орбіті навколо Землі зробила кадр планети-гіганта в її літній період. На знімку вчені виявили червоний серпанок над північною півкулею Сатурна.
Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали найдетальніше зображення галактики Трикутника (Мессьє 33), яка розташовується на відстані трьох мільйонів світлових років від Землі.
КИЇВ. 13 січня. УНН. За допомогою телескопа \"Хаббл\", астрономи отримали знімок галактики NGC 1803, що знаходиться на відстані 200 мільйонів світлових років від Землі в сузір\'ї Живописця. Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт обсерваторії.
Спостереження за цим світилом допоможе зрозуміти, яку роль відіграє темна матерія у формуванні гравітаційних лінз, і дасть змогу наблизитися до відкриття так званих примордіальних чорних дір.
Космічний телескоп «Радіоастрон», який утворює разом з наземними телескопами інтерферометр з наддовгою базою, виявив об’єкт з кутовим розміром близько 24 мікросекунд, що можна порівняти з розмірами Сонця. Відкриття розгледіли в мазерному випромінюванні, що виходить від області активного утворення зірок Цефея...
Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знимку маловивченої туманності IRAS 05437+2502, яка розташовується серед яскравих зірок і хмар газу, які оточують її.