КИЇВ. 28 лютого. УНН. Країни Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина), які відомі своєю жорсткою імміграційною політикою та принципом нульового переселення біженців, приймають сотні тисяч біженців з України. Вони організовують благодійні збори, облаштовують тимчасові табори та допомагають біженцям перетнути кордон, повідомляє УНН з посиланням на Euroaktiv.
Напередодні саміту ЄС в Брюсселі в четвер канцлер Австрії Крістіан Керн закликав до посилення тиску на країни ЄС, які продовжують уникати вирішення проблеми біженців.
Між землями існує угода щодо квот прийому біженців. Землі, які «перевиконують» свою квоту, можуть тимчасово «закриватися», поки квоти не вирівняються. Ті, що прибувають до таборів у неприйнятих землях, перенаправляються до тих, що приймають землі.
Програма надає можливість батькам на термін до 1 місяця відправити своїх дітей віком від 9 до 17 років в християнські родини України та зарубіжжя для соціальної реабілітації.
Європейська комісія закликає держави-членів ЄС виконати зобов’язання, тобто прийняти до себе біженців, в іншому випадку погрожує невизначеними наслідками.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його уряд, попри незадоволення з боку ЄС, не вважає помилкою відмову приймати біженців з Близького Сходу та Північної Африки.
КИЇВ. 6 жовтня. УНН. Влада Франції запроваджує фінансову допомогу у розмірі 150 євро (близько 5400 грн) на місяць французьким родинам, які приймають українських біженців. Гроші за розміщення почнуть виплачувати з кінця листопада. Про це повідомляє Le Figaro, інформує УНН.
Сім'ям із дітьми, які переїхали до Грузії з України після початку бойових дій, виплачуватимуть додатково по 470 ларі (близько 172 долари) на кожну дитину.
Совет Европы выразил обеспокоенность по поводу растущего числа случаев нарушений прав человека в отношении беженцев. Там призвали страны государства-члены солидарно принимать мигрантов и не высылать их принудительно через границы.
Європейська комісія вирішила направити до Суду ЄС скарги проти Чехії, Угорщини та Польщі за невиконання цими країнами юридичних зобов’язань щодо переміщення мігрантів.
Уряд Італії збільшив фінансову допомогу для вимушено переміщених людей з України до понад 800 млн євро та підтримає бюджет України на суму до 200 млн євро.
КИЇВ. 12 грудня. УНН. Голова Норвезької ради у справах біженців (NRC) очікує ще одну хвилю сотень тисяч біженців з України до Європи взимку через «нестерпні» умови, передає УНН з посиланням на Reuters.