Великі християнські свята завжди супроводжуються передсвятковим постом. У кінці року є довгий піст перед празником Христового Різдва — Пилипівка. В українських православних і греко-католиків він розпочинається 28 листопада (за новим стилем) і триває до 6 січня включно.
У Православних та Греко-Католицькій Церквах цьогоріч Великий піст розпочинається у понеділок, 11 березня. Великодній піст — час духовної підготовки віруючих до свята Великодня.
У Православних та Греко-Католицькій Церквах цьогоріч Великий піст розпочинається у понеділок, 2 березня. Великодній піст — час духовної підготовки віруючих до свята Великодня.
Великі християнські свята завжди супроводжуються передсвятковим постом. У кінці року є довгий піст перед празником Христового Різдва — Пилипівка. В українських православних і греко-католиків він розпочинається 28 листопада (за новим стилем) і триває до 6 січня...
Сьогодні православні та греко-католики згадують, як Ісус Христос добровільно віддав себе на хресну смерть заради людей. Це єдиний день у році, коли у храмах не служать літургію, а вірні дотримуються суворого посту.
За результатами соціологічного дослідження за 2019 р., проведеного Центром Разумкова, серед українців, які себе ідентифікують як православні, зростає відсоток тих, які себе називають «просто православними».
У день вшанування братів-мучеників Маккавейських та їх матері Соломії і вчителя Єлеазара — 14 серпня — у Церков східної традиції розпочинається Успенський піст. Він триває 2 тижні — до свята Успіння Пресвятої Богородиці.
Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав закликав прихожан храму в Чернівцях молитися за православних братів напередодні Об’єднавчого собору.
Глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук) закликав своїх прихожан молитися за православних братів і благословення для об\'єднавчого собору зі створення єдиної помісної Української православної...
У серпні православні українці відзначають три Спаса – Медовий, Яблучний і Горіховий. Яблучний є Другим Спасом, який щорічно відзначається 19 серпня. Цього року відзначати його будуть в неділю.
У день вшанування братів-мучеників Маккавейських та їх матері Соломії і вчителя Єлеазара — 14 серпня — у Церков східної традиції розпочинається Успенський піст. Він триває 2 тижні — до свята Успіння Пресвятої...
Яблучний Спас, одне з найпопулярніших у народі свят, відзначається 19 серпня. Що можна і що не можна робити в цей день, які продукти дозволяються, а які строго заборонені - в матеріалі Korrespondent.net.
Сьогодні, 19 серпня, православні та греко-католики відзначають свято Преображення Господнього, яке в народі називають Яблучним Спасом або Другим Спасом.