Мільйони українців залишили свої домівки і продовжують тікати від війни. Одна справа житло власне, інша, коли за нього протрібно сплачувати кредити. Чи потрібно вносити платежі, що пропонують банки, які правила встановила держава щодо іпотеки - в матеріалі ТСН.ua.
Під час форс-мажорних обставин, до яких належить воєнний стан, сторони зазвичай не несуть відповідальності за невиконання договору, але тільки на час таких обставин. Тобто всі зобов’язання буде відновлено після закінчення війни.
КИЇВ. 5 жовтня. УНН. Сьогодні ніхто не забирає квартири українців за комунальні борги. Про це під час засідання уряду заявив прем\'єр Володимир Гройсман, передає кореспондент УНН.
Чи стягуються аліменти під час війни? Чи можуть заблокувати банківську картку? Як дізнатись про свої борги? Зібрали відповіді, що робити з боргами та аліментами під час війни.
Верховна Рада прийняла у першому читанні поправки до Закону "Про виконавче провадження" щодо виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Голова Комітету ВР з питань податкової політики Данило Гетьманцев розповів, що готується законопроект, згідно з яким кредити за купівлю квартири чи авто, знищених у ході війни, будуть списані.
Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електроенергії й електропостачальних організацій, щоб вони не припиняли постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину.
З початком повномасштабної війни офіційний курс долара зріс на 25%, а отже доходи населення знизились. Також деякі громадяни втратили й саме джерело доходів, відповідно частка непрацюючих кредитів зросла.
У ніч на 15 березня президент України Володимир Зеленський анонсував податкову реформу, щоб забезпечити функціонування бізнесу в умовах війни там, де немає бойових дій.
Під час війни багато українців живуть в орендованому житлі. Для більшості сімей, особливо внутрішніх переселенців, на рахунку кожна копійка. При цьому деякі недобросовісні орендодавці виставляють захмарні суми за оренду.
У мережі ширяться чутки про нібито гарантоване державою анулювання сплат комунальних платежів, банківських кредитів та послуг мобільного зв’язку під час війни з російськими окупантами.
Відповідно до законодавства, роботодавці мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, які покликані на військову службу.