КИЇВ. 15 серпня. УНН. Українці, які змушені переїхати до Франції у зв'язку з повномасштабною війною і отримали дозвіл на тимчасове проживання із зазначенням «бенефіціар тимчасового захисту», мають відновитися у цьому статусі через 6 місяців після отримання дозволу. Тільки після поновлення статусу українці зможуть користуватися захистом у Франції та пов'язаними з ним пільгами. Про це
Українські біженці, яким потрібно повернутися додому через Румунію, тепер можуть їхати транзитом за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження.
З 1 листопада біженцям з України у Нідерландах необхідно мати спеціальну позначку в паспорті або О-документ для підтвердження отримання статусу тимчасового захисту.
У вівторок, 7 лютого, нижня палата парламенту Чехії підтримала в першому читанні запропонований урядом законопроект «Lex Ukrajina», який змінює правила фінансової підтримки українських біженців, які проживають у країні.
Українцям, які змушені були залишити батьківщину, з 25 липня мають повідомити чеську владу, хто оплачуватиме їхнє медстрахування. Чеський парламент визначив, що оплата полісу державою продовжується протягом 150 днів.
КИЇВ. 13 жовтня. УНН. З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в середніх школах Чехії навчаються 4523 українських дітей. Про це повідомляє видання Seznam Zprаvy, пише УНН.
Федеральна рада Німеччини оприлюднила інформацію щодо нових правил перебування в країні громадян України. Зміни набувають чинності від 1 вересня 2022 року.
Українські біженці, які безоплатно отримують у Чехії харчування та засоби гігієни, можливо, будуть позбавлені права отримувати також і гуманітарну дотацію у розмірі 5 тис. крон (орієнтовно $21), повідомляє Radio Prague International.