За всю історію астрономічних спостережень науковці вперше виявили серед тіл Сонячної системи астероїд-гостя. Він знаходиться біля орбіти Юпітера і рухається у зворотному напрямку від більшості тіл Сонячної системи.
На супутнику Юпітера під назвою Іо утворився новий вулкан. Зараз на Іо налічується близько чотирьохсот активних вулканів. Така активність, швидше за все, пов’язана з гравітаційним впливом Юпітера і ще двох супутників планети – Європи і...
Якщо ви коли-небудь замислювалися про зовнішній вигляд інопланетян, тобто розумних істот, які мешкають за межами планети Земля, то ваша уява, вірогідно, малювала образи довготелесих істот з великим очима із коміксів та фільмів. Але, якщо інопланетяни таки існують у нашій сонячній системі, то, швидше за все, вони нагадують восьминогів та мешкають в океанах природних супутників...
Астрономи виявили планету NGTS-4b типу Нептун, яка розташовується в зоні інтенсивного випромінювання батьківської зірки, званої пустелею гарячих Нептунів. Вона є першою екзопланетою середнього розміру серед знайдених в цій області, хоча спочатку вважалося, що подібні об’єкти не можуть існувати в даних умовах.
Вчені прийшли до висновку, що в нашій Сонячній системі могла бути ще одна планета. Але її «вигнав» Юпітер, який імовірно мав більш сильне гравітаційне поле.