У Римі побудують перший в місті храм на честь Святого Івана Павла II. Церква буде розташована в кварталі Гарбателла недалеко від університету Рома Тре поруч однієї з головних трас столиці Італії - Віа Остіенсe.
Конференція єпископів Польщі, учасники якої зібрались цими днями на 384-те пленарне засідання, висловила згоду на те, щоб розпочати в Архидієцезії Кракова беатифікаціний процес батьків св. Івана Павла ІІ – Кароля Войтили і Емілії з дому Качоровских.
Час тече невпинно: 18 травня цього року св. Папі Івану-Павлові ІІ виповнилося б сто років. Його понтифікат тривав 26 років, отож ціле покоління виросло на планеті, не знаючи іншого Папи. І справді, ми говорили «Папа», а розуміли «Іван-Павло ІІ».
У Вадовицях, Польща, 7 травня 2020 р. розпочалася єпархіальна фаза беатифікаційного процесу cлуг Божих Емілії та Кароля Войтили, батьків св. Івана Павла ІІ.
Конференція єпископів Польщі, учасники якої зібрались цими днями на 384-те пленарне засідання, висловила згоду на те, щоб розпочати в Архидієцезії Кракова беатифікаціний процес батьків св. Івана Павла ІІ – Кароля Войтили і Емілії з дому Качоровских.
В понеділок, 9 листопада, о 13 годині, Львівський музей історії релігії презентує банерну пересувну виставку «Я народився у Вадовицях», яка присвячена 100-річчю від дня народження Кароля Войтили, папи римського Івана Павла II.
Вже у вересні, для відвідувачів, гостинно відчинить двері Художньо - меморіальний музей Івана Труша (відділ Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького). Художньо-меморіальний музей знаходиться у віллі, в якій мешкав і працював митець.
Археологічна зона в Чернечому саду базиліки святого Павла поза стінами знову відкрилася для відвідувачів. Тепер прочани та туристи зможуть зануритися в атмосферу середньовічного Риму, спустившись на кілька метрів нижче рівня сучасного міста: до послуг гостей оновлені музеєграфічні рішення, нові маршрути й оригінальне освітлення відреставрованих експонатів, повідомляє Радіо...
14 вересня Патріарх Святослав з єпископами Синоду УГКЦ розпочали паломництво до мощів св.Івана Золотоустого у Флоренції. Візит відбувається на запрошення кардинала Джузеппе Бетторі, архиєпископа Флоренції.
Наступного дня після святкування Богоявлення — 20 січня за юліанським календарем, Східна Церква святкує Собор св. Івана Хрестителя, віддаючи йому шану за те, що він хрестив Господа Ісуса Христа. У народі кажуть: «Іван Предтеча бере свята на плечі», оскільки завершується цикл різдвяних свят.
У Дрогобицькому районі в с.Нагуєвичі готуються до відкриття унікальної постійно діючої виставки особистих речей Василя Франка, які передані його сином Зеноном Франком із США.
Отець-василіянин Платонід Філяс нотує перипетії, які супроводжували дискусії щодо дозволу або заборони церковного похорону Івана Франка. Цей документ ще ніде не було опубліковано, його аналізує історик Ігор Медвідь
Пам’ять про усікновення чесної голови св. Івана Хрестителя вшановують 11 вересня православні та греко-католики, які дотримуються Юліанського календаря. Про цю подію говорить Біблія. Вшановуючи пам’ять Івана Предтечі, вірні у цей день дотримуються строгого посту.
Пам’ять про усікновення чесної голови св. Івана Хрестителя вшановують 11 вересня православні та греко-католики, які дотримуються Юліанського календаря. Про цю подію говорить Біблія. Вшановуючи пам’ять Івана Предтечі, вірні у цей день дотримуються строгого...