Російські засоби масової пропаганди 26 квітня тиражують в Інтернеті новину про нібито знищення декількох військових Збройних сил України під час бою. Проте повідомлення ворога про знищення офіцерів ЗСУ – черговий фейк.
У соцмережах та месенджерах поширюється відеозапис, на якому зафіксована нібито пожежа на Чорнобильській АЕС. Насправді ці відео – кадри з відомого серіалу "Чорнобиль".
Одна з українських програм провела експеримент, у ході якого створила фейк та розмістила його в соцмережі, щоб показати, як суспільство поширює неправдиву інформацію. Та родзинка в тому, що у самому пості йшлось про те, що це фейк – потрібно просто було його...
У Міністерстві оборони України відреагували на заяви керівництва Росії про нібито взяття під контроль села Лиман Луганської області. В українському оборонному відомстві назвали це фейком Кремля.
КИЇВ. 17 липня. УНН. Витік токсину на заводі "Південмаш" у Дніпрі – фейк. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з посиланням на місцевий штаб тероборони, передає УНН.