Прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК) активізувала розслідування кримінального провадження за фактом насильницького переселення у 1944 році кримськотатарського народу з Кримської АРСР.
В Анкарі в межах заходів, присвячених 75-річчю депортації кримськотатарського народу, представили виставку картин і архівних фото, що розповідають про події того періоду.
КИЇВ. 11 листопада. УНН. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав парламент підтримати Постанову щодо визнання геноциду кримських татар у 1944 році, передає УНН з посиланням на прес-службу БПП.
Президент прокоментував річницю депортації кримських татар у 1944 році і водночас відзначив, що для того, щоб повернути півостров, створено Кримську платформу.
У середу, 18 травня, о 22:30 телеканал ZIK покаже історичний художній фільм режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Хайтарма». Стрічка ґрунтується на реальних подіях і розповідає про депортацію кримських татар у травні 1944 року.
КИЇВ. 29 травня. УНН. Сьогодні, 29 травня, відбулася передача Галузевим державним архівом СБУ представникам Меджлісу документів про депортацію кримськотатарського населення з Криму 1944-го р., передає кореспондент УНН.
Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що депортація кримськотатарського народу у 1944 році була «спробою знищення всього народу».
18 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони СРСР з Криму в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану і в деякі регіони РРФСР були депортовані кримські татари.
КИЇВ. 19 вересня. УНН. Кримська правозахисна група вимагає від влади Російської Федерації припинити порушувати Женевську конвенцію, зупинити практику вивезення з окупованої Автономної Республіки Крим і Севастополя українських громадян і осіб, які відповідно до законів України мали право перебувати на півострові на момент окупації. Таку заяву 18 вересня зробив на робочому...