У Грузії з метою зниження забруднення навколишнього середовища з 1 жовтня поточного року забороняється виробництво, імпорт і реалізація оксодеградуючих поліетиленових пакетів товщиною менше 15 мікронів.
Із нового року в Молдові заборонено використання одноразових поліетиленових пакетів у роздрібній торгівлі. Це передбачено поправками до законодавства про внутрішню торгівлю, які набули чинності з 1 січня 2019 року.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики депутати погодили проект рішення про використання поліетиленових пакетів у магазинах та точках продажу товарів.
Одноразові поліетиленові пакети, незважаючи на очевидну шкоду навколишньому середовищу, поки що можуть виявитися більш екологічним вибором, ніж паперові або тканинні.
У Південній Кореї заборонили супермаркетам використовувати поліетиленові пакети в межах кампанії зі збереження природи. Офіційно рішення набуде чинності с 1 січня.
Ще у двох австралійських штатах набула чинності заборона на використання одноразових платикових пакетів. Штрафи за їхнє використання можуть сягати 4,6 тисячі доларів. Окремі покупці шаленіють від обурення.
У Чилі прийняте нове законодавство, відповідно до якого великі підприємства повинні повністю відмовитися від поліетиленових упаковок протягом шести місяців, малому бізнесу на це виділено два роки.
Влада Китаю представила масштабний план зі скорочення використання пластику в країні, що передбачає заборону на одноразові трубочки і пакети, які не розкладаються, повідомляє в понеділок BBC.