Розробники з італійського Національного інституту астрофізики в пустелі в регіоні Дофар в Омані провели випробування детектора ScanMars, за допомогою якого космонавти зможуть в майбутньому шукати воду на Марсі.
Якщо вода на Марсі була раніше, ніж передбачалося, це означає, що вона, можливо, є природним побічним продуктом якогось процесу на ранній стадії формування планети, вважають учені.
Фахівці з польської фірми спільно з фахівцями з української Центральної аналітичної лабораторії випробували установку для отримання питної води в умовах радіоактивного забруднення.
КИЇВ. 2 грудня. УНН. Незвичайне погодне явище на Марсі — “вежі” з пилу висотою до 80 км. — можуть бути причиною того, чому з Червоної планети зникла рідка вода. Про це американські астрономи пишуть в науковому журналі JGR Planets, передає УНН з посиланням на відповідний матеріал.
Хоча б в якійсь мірі ефективні були всього три препарати - ремдесівір, гідроксихлорохін і бемцентиніб, при чому один з них діє лише при дозах, близьких до смертельних.
КИЇВ. 8 червня. УНН. При лабораторії реактивного руху в Національному управлінні по аеронавтиці та дослідженню космічного простору Сполучених Штатів Америки (NASA) провели успішне випробування гелікоптера, який вже наступного року планують відправити на Марс. Про це повідомляє УНН із посиланням на Науково-дослідницький центр NASA.