КИЇВ. 11 квітня. УНН. Майже 400 парламентаріїв в Римі в середу закликали уряд країни визнати різанину вірменів у роки Першої світової війни геноцидом. Про це повідомляє УНН з посиланням на DW.
Сьогодні у Львові відбуваються заходи з вшанування Дня пам’яті жертв Геноциду вірмен в Османській імперії. Програмою заходів передбачено: 11.00 год - молебень у Вірменському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці на вул. Вірменській, 7; 18.30 год - мистецько-просвітницький захід «Пам’ять сильніша, ніж геноцид» у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка на вул. Драгоманова,...
КИЇВ. 15 грудня. УНН. Турецька сторона може визнати геноцид індіанців в США у відповідь на визнання Сенатом Конгресу США геноциду вірмен в Османській імперії у 1915 році. Про це заявив у неділю президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в ефірі телеканалу A Haber, передає УНН.
КИЇВ. 30 жовтня. УНН. Вірменія висловлює вдячність Палаті представників США за прийняття резолюції, яка визнає геноцид вірмен в Османській імперії, і вважає, що даний крок має важливе значення в контексті торжества гуманізму, істини і справедливості. Про це йдеться в поширеній у середу заяві зовнішньополітичного відомства країни, передає УНН.
Президент Петро Порошенко заявив, що Україна очікує на рівні комітету Конгресу рішення Конгресу Сполучених Штатів Америки визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
КИЇВ. 13 грудня. УНН. Сенат Конгресу США одноголосно ухвалив резолюцію про визнання вбивства 1,5 мільйона вірмен в Османській імперії в 1915-1923 роках геноцидом. Про це повідомляє УНН з посиланням на AFP і DW.
МЗС хоче, щоб петицію про визнання Голодомору геноцидом українського народу було відхилено з обґрунтуванням, що поняття \"геноцид\" не було визначено до 1951 року.
КИЇВ. 21 жовтня. УНН. МЗС Німеччини хоче, щоб петиційний комітет Бундестагу відхилив петицію про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Про це повідомляє УНН з посиланням на DW.
Петиційний комітет парламенту Німеччини (Бундестагу) на відкритому засіданні в понеділок розглянув звернення про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу, однак Міністерство закордонних справ Німеччини виступило за відхилення відповідної петиції, пише Deutsche Welle з посиланням на члена комітету, депутата від ХДС Арнольда Фаатца.
За кілька місяців петиційна комісія голосуватиме щодо винесення питання визнання Німеччиною Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу на розгляд Бундестагу.