Тисячолітні керамічні писанки показали на Львівщині
2020-04-09 21:31
КИЇВ. 9 квітня. УНН. На території Львівської області археологи віднайшли у різний час п\'ять давніх керамічних писанок.Про це пише \"Гал-інфо\" з посиланням на Історико-культурний заповідника \"Давній Пліснеськ\", передає УНН.
КИЇВ. 2 квітня. УНН. Сьогодні у Львові на виставці археологи презентували найцікавіші знахідки з давньослов’янського городища Пліснеськ. Науковці продемонстрували писанки, яким майже тисяча років, передає УНН із посиланням на...
КИЇВ. 6 квітня. УНН. Українські писанки відомі на весь світ. Кожна має свою символіку і випадкових знаків там не буває. Писанкарство на наших землях має свою багатовікову традицію. Українські археологи під час розкопок у різних регіонах натрапляють на унікальні збережені у землі витвори народного генію. Гал-інфо підготувало підбірку Топ-4 писанок знайдених археологами в Україні, передає...
КИЕВ. 2 апреля. УНН. Сегодня во Львове на выставке археологи представили интересные находки с древнеславянского городища Плиснеск. Ученые продемонстрировали писанки, которым около тысячи лет, передает УНН со ссылкой на...
КИЇВ. 16 квітня. УНН. Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького на Facebook опублікував фрагменти авторської колекції Музею – писанки знаного писанкаря і колекціонера Олександра Опарія, передає УНН із посиланням на \"Гал-інфо\".
КИЕВ. 16 апреля. УНН. Музей народной архитектуры и быта во Львове имени Климентия Шептицкого на Facebook опубликовал фрагменты авторской коллекции музея - писанки известного писанкаря и коллекционера Александра Опария, передает УНН со ссылкой на \"Гал-инфо\".
КИЕВ. 9 апреля. УНН. На территории Львовской области археологи нашли в разное время пять древних керамических писанок. Об этом пишет \"Гал-инфо\" со ссылкой на Историко-культурный заповедник \"Древний Плиснеск\", передает УНН.
У Львові 2 квітня презентували дві найдавніші писанки періоду Київської Русі приблизно ХІ-ХІІІ століття, що зберігаються у фондах археологічного музею Львівського університету імені Івана Франка.
Сьогодні у Львові під час прес-конференції на тему «Давній Пліснеськ: від язичництва до християнства» археологи представили близько 30 артефактів, що розповідають про різні етапи розвитку давнього слов’янського мегаполісу Пліснеська – одного з найбільших центрів Великої Хорватії. Центральним експонатом виставки стали керамічні писанки, що походять з ХІ-ХІІІ...
Сегодня во Львове во время пресс-конференции на тему «Древний Плиснеск: от язычества к христианству» археологи представили около 30 артефактов, рассказывающих о различных этапах развития древнего славянского мегаполиса Плиснеска – одного из крупнейших центров Великой Хорватии. Центральным экспонатом выставки стали керамические писанки, родом из ХІ-ХІІІ...
Писанка – одвічний символ торжества Життя, пробудження природи й нашого духовного оновлення. Скільки символів-знаків людських сподівань несе крізь віки цей маленький Всесвіт! У ньому – голос предків, радість і віра в спасіння...
КИЇВ. 11 липня. УНН. На Львівщині у Яворівському національному природному парку живуть нащадків диких коней-тарпанів, передає УНН із посиланням на \"Гал-інфо\".
КИЇВ. 6 липня. УНН. У провінції Шаньсі на півночі Китаю в суботу китайські археологи виявили руїни житлових будівель віком від 5 тис. до 7 тис. років. Про це УНН повідомляє з посиланням на Xinhua.
Невеличкий районний центр Городок, що на Хмельниччині, окупували різнокаліберні писанки. Від велетенських, понад 2 м заввишки, до мініатюрних, завбільшки як перепелине яйце. На загал понад три тисячі екземплярів яскравих символів Великодня.
Українські військовослужбовці разом з іноземними колегами тренуються звільняти населені пункти і знешкоджувати незаконні збройні формування, повідомили в Генштабі ЗСУ.
КИЇВ. 4 лютого. УНН. Монетний двір Канади випустив четверту монету у формі української писанки. Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт Королівського канадського монетного двору.
КИЕВ. 4 февраля. УНН. Монетный двор Канады выпустил четвертую монету в форме украинской писанки. Об этом сообщает УНН со ссылкой на сайт Королевского канадского монетного двора.
Скарб із монет, виготовлених з чистого 24-каратного золота, був виявлений абсолютно випадково двома підлітками. Скарби датуються IX століттям нашої ери.