Сьогодні Богоявлення святкують за Юліанським календарем
2017-01-19 09:01
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем), воно завершує цикл Різдвяних свят.
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем), воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об\'являє себе як Месію і...
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем), воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об\'являє себе як Месію і Спасителя.
21 вересня православні та греко-католики в Україні (а також християни в деяких інших країнах) святкують Різдво Пресвятої Богородиці. Римо-Католицька, Вірменська та більшість Православних Церков світу дотримуються Григоріанського або Неоюліанського календаря і відзначають цю подію на 13 днів раніше, тобто 8 вересня.
21 вересня православні та греко-католики в Україні (а також християни в деяких інших країнах) святкують Різдво Пресвятої Богородиці. Римо-Католицька, Вірменська та більшість Православних Церков світу дотримуються Григоріанського або Неоюліанського календаря і відзначають цю подію на 13 днів раніше, тобто 8...
Цьогоріч свято Пасхи — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 28 квітня. Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.
Свято перенесення з Едеси до Царгорода нерукотворного образу Ісуса Христа відзначають сьогодні за Юліанським календарем. Його ще називають третім Спасом.
Цьогоріч свято Пасхи — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 19 квітня. Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року. Цьогоріч воно відрізняється онлайн Літургіями і онлайн освяченнями.
Наступного дня після святкування Богоявлення — 20 січня за юліанським календарем, Східна Церква святкує Собор св. Івана Хрестителя, віддаючи йому шану за те, що він хрестив Господа Ісуса Христа. У народі кажуть: «Іван Предтеча бере свята на плечі», оскільки завершується цикл різдвяних...
Наступного дня після святкування Богоявлення — 20 січня за юліанським календарем, Східна Церква святкує Собор св. Івана Хрестителя, віддаючи йому шану за те, що він хрестив Господа Ісуса Христа. У народі кажуть: «Іван Предтеча бере свята на плечі», оскільки завершується цикл різдвяних свят.
КИЇВ. 25 грудня. УНН. Сьогодні усі християни західного обряду, а також більшість протестантських та ряд православних церков відзначають Різдво Христове за григоріанським календарем, повідомляє УНН.
КИЇВ. 25 грудня. УНН. Сьогодні усі християни західного обряду, а також більшість протестантських та ряд православних церков відзначають Різдво Христове за григоріанським календарем.
Великомученик Георгій (Юрій) Переможець походить з Каппадокії, як і святий Василій Великий і святий Григорій Богослов, він виріс у християнській родині - його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, а мати, переселившись до Палестини, виховала сина у благочесті та християнському смиренні.
Великомученик Георгій (Юрій) Побідоносець походить з Каппадокії, як і святий Василій Великий і святий Григорій Богослов, він виріс у християнській родині - його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, а мати, переселившись до Палестини, виховала сина у благочесті та християнському смиренні.
Церква 9 серпня згадує одного із найшанованіших святих – великомученика і цілителя Пантелеймона. Він був талановитим та безкорисливим лікарем, що поніс мученицьку смерть за християнську віру.
Інша назва празника згідно з традицією – Трьох Царів. Свято було відоме на Сході вже у ІІІ столітті. На Заході воно з’явилося століттям пізніше, у Літургії нерозривно пов’язане з Різдвом.
Протягом Страсного тижня вірні дотримуються найстрогішого посту і приділяють відвіданню храмів і молитві ще більше часу, ніж у всі дні Великого посту. Це час безпосередньої підготовки до головного церковного свята – світлого Христового Воскресіння (Великодня).
Протягом Страсного тижня вірні дотримуються найстрогішого посту і приділяють відвіданню храмів і молитві ще більше часу, ніж у всі дні Великого посту. Це час безпосередньої підготовки до головного церковного свята – світлого Христового Воскресіння (Великодня).
Святий Ілля – один із пророків, життя якого описане в Старозавітних книгах і в книгах Нового Заповіту. Він жив у ІХ столітті до народження Ісуса Христа, а ім\'я Ілля означає «міць Господня», що пророк яскраво засвідчив своїм життям.
Ілля – широко шанований святий в Україні з початку прийняття нашим народом християнства. Перший храм, побудований в Києві за князя Ігоря, був на честь цього пророка.