Важливо пам'ятати, що українці, які планують залишитись у Польщі на деякий час, можуть отримати аналог українського ідентифікаційного коду — номер PESEL.
Громадяни України, які в'їхали в Польщу з України на законних підставах після 23 лютого 2022 року у зв'язку з військовими діями та охочі залишитися в Польщі, отримуватимуть сімейну допомогу від ZUS.
Від 1 січня 2023 року не всі вразливі громадяни зможуть отримувати соціальні виплати автоматично. Як отримати соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, читайте в матеріалі ТСН.ua
При народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено незважаючи на воєнний час, а також про “пакунок малюка”.
Проект MedMobilityPoland та фонд «Свобода та Демократія» запустили програму фінансової допомоги для медиків з України, які приїхали до Польщі через війну.
У зв'язку з бойовими діями по всй Україні працівники, які не встигли отримати розрахунок за листки тимчасової непрацездатності, так само як і декретні виплати, допомогу на поховання і змінили місце проживання, можуть самостійно звернутись до Фонду соціального страхування України. Як це зробити, розповідає ТСН.ua
Українці, які зараз перебувають на тимчасово окупованих російськими військами територіях, не можуть отримати ні пенсії, ні соціальні виплати, оскільки відділення пошти та банки не працюють.