Рейтинг російської влади та, безпосередньо, самого Володимира Путіна серйозно падає. 2019 рік стане переломним: або у Росії відбудуться глибокі реформи, або ж ситуація піде «радикальним шляхом».
Показник ВВП на душу населення зростає випереджаючими темпами. Саме завдяки високій інфляції. Тому сьогодні висока інфляція нам дуже потрібна, щоб ми наздогнали той рівень, який був до 2014 року.
В Україні була така ситуація, коли люди спокусилися на високі відсотки і принесли гроші не у банк «Михайлівський». Але потім прийшли вимагати від держави, щоб їм видалити гроші. І держава, злякавшись натовпу людей, виплатила їм усе. Так вчинили і «євробляхарі». Вони не заплатили у бюджет податок за ті автомобілі, за які можна було...
Якщо говорити про рейдерські атаки на землю після відкриття ринку землі, то це діє вже зараз. І це при цьому, що ринку землі у нас начебто немає. Тому аргументи про «дикий ринок» є безпідставними.
За останній рік рівень державного боргу до ВВП знизився з 80% до 72%. Політики розказують, що МВФ затягує Україну в якусь боргову яму, але насправді все відбувається навпаки. Для України МВФ – це реформи.
Зростання економіки завжди є результатом інвестицій. Іншого способу не існує. Добробут простого пенсіонера насправді залежить від того, як багато було інвестовано в економіку.
Питання України в тому, щоб без «маркера» МВФ грошей ніхто не дає. Ринок любить МВФ, інвестори люблять МВФ, бо це «маркер», який відображає те, що Україна рухається в правильному напрямку.
Із позиції уряду, очевидно, це є досягненням, що вони політично змогли знизити ціну. Утім з погляду української економіки варто вирішити проблему та узгодити ринкові ціни як для промисловості, так і для населення.
У нас такі маленькі пенсії, бо ВВП на душу населення низький і висока «доля» тіньової економіки. У результаті отримуємо те, що податків із зарплатні просто не вистачає для того, щоб пенсії були більші.
Девальвація гривні з 8 до 28 – це наслідок тих цифр, які закладалися в газовому контракті. 14 мільярдів просто вийняли з економіки України і передали «Газпрому». Воно не могло не позначитися на курсі гривні.
Політично це може і помилка, але з точки зору логіки я розумію, чому людина хоче відпочивати там, де про неї ніхто не знає. Тому так, є дуже багато криміналу у відпочинку українських можновладців, але не в історії з...